Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese schaatser Gao razendsnel in B-divisie in Salt Lake City

Chinese schaatser Gao razendsnel in B-divisie in Salt Lake City

SALT LAKE (ANP) - Schaatser Tingyu Gao heeft bij de wereldbeker schaatsen in Salt Lake City de B-divisie in de 500 meter gewonnen in een snelle tijd van 33,96 seconden. De Chinees had de eerste wereldbekerwedstrijd over 500 meter in Polen gewonnen in 34,26.

Gao had in het voorseizoen al indruk gemaakt door op de baan in het Chinese Urumqi 33,83 te schaatsen, maar net boven het wereldrecord van 33,61 van Pavel Koelisjnikov. In Polen onder langzamere omstandigheden bleek de Chinees ook snel en goed voor de winst. Omdat hij de tweede wereldbekerwedstrijd in Noorwegen had overgeslagen, startte Gao in Salt Lake City in de B-divisie. Daar kwam hij na een opening van 9,5 en een rondje van 24,4 tot 33,96. Daarmee was hij bijna een halve seconde sneller dan de Japanner Takuya Morimoto (34,42).

Tijmen Snel reed met een persoonlijk record van 34,93 de achttiende tijd. Dai Dai N'tab, Kai Verbij, Hein Otterspeer en Merijn Scheperkamp starten later in de A-divisie.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.

2 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

3 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

5 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

5 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

5 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

11 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden