Chinese schaatser Gao razendsnel in B-divisie in Salt Lake City
SALT LAKE (ANP) - Schaatser Tingyu Gao heeft bij de wereldbeker schaatsen in Salt Lake City de B-divisie in de 500 meter gewonnen in een snelle tijd van 33,96 seconden. De Chinees had de eerste wereldbekerwedstrijd over 500 meter in Polen gewonnen in 34,26.
Gao had in het voorseizoen al indruk gemaakt door op de baan in het Chinese Urumqi 33,83 te schaatsen, maar net boven het wereldrecord van 33,61 van Pavel Koelisjnikov. In Polen onder langzamere omstandigheden bleek de Chinees ook snel en goed voor de winst. Omdat hij de tweede wereldbekerwedstrijd in Noorwegen had overgeslagen, startte Gao in Salt Lake City in de B-divisie. Daar kwam hij na een opening van 9,5 en een rondje van 24,4 tot 33,96. Daarmee was hij bijna een halve seconde sneller dan de Japanner Takuya Morimoto (34,42).
Tijmen Snel reed met een persoonlijk record van 34,93 de achttiende tijd. Dai Dai N'tab, Kai Verbij, Hein Otterspeer en Merijn Scheperkamp starten later in de A-divisie.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
8 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
9 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
10 uur geleden