Chinese provincie Hubei heft per 25 maart reisrestricties op
PEKING (ANP/RTR) - De gezondheidscommissie in de Chinese provincie Hubei, waar het coronavirus voor het eerst is vastgesteld in de stad Wuhan, heft per 25 maart alle reisrestricties voor de provincie op. Alleen voor Wuhan, het epicentrum van de virusuitbraak, gelden de beperkingen nog tot in ieder geval 8 april.
De inwoners van Wuhan blijven nog in quarantaine tot 8 april. Daarna mogen inwoners de stad verlaten als ze in bezit zijn van een gezondheidsverklaring, liet de commissie weten. De stad zit in een lockdown sinds 23 januari.
Het opheffen van de restricties voor Hubei komt als gevolg van berichten dat het aantal nieuwe gevallen de provincie tot nul was gedaald op 19 maart. De epidemie zorgde in China voor ruim 80.000 besmettingen en 3277 doden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky gaat het hoofd van de veiligheidsdienst SBOe, Vasyl Maljoek, vervangen. In een bericht op X bedankt Zelensky hem voor zijn inzet en schrijft hij dat Maljoek zich voortaan meer gaat bezighouden met "asymmetrische operaties" tegen Rusland: "Dat is waar Vasyl op zijn sterkst is."
17 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Na de nieuwjaarsbrand in een Zwitserse bar liggen nog 83 mensen in het ziekenhuis, meldt de politie. In totaal waren er 116 gewonden en de autoriteiten hebben die nu allemaal geïdentificeerd. Eerder werd al gemeld dat alle veertig doden waren geïdentificeerd.
39 minuten geledenSOCOTRA (ANP/AFP) - Honderden toeristen zitten vast op het Jemenitische eiland Socotra, voor de kust van Djibouti. Volgens de plaatsvervangend gouverneur van het eiland gaat het om meer dan vierhonderd mensen van wie de vlucht is opgeschort.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet de situatie in Venezuela ook als "kans voor een democratische transitie, geleid door het Venezolaanse volk", stelt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dit weekend pleegden de Verenigde Staten een militaire interventie in het land, namen president Nicolás Maduro gevangen en brachten hem naar de VS voor een rechtszaak.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Frankrijk zijn tien mensen veroordeeld voor het online lastigvallen van Brigitte Macron, de vrouw van president Emmanuel Macron. Ze noemden haar onder meer een pedofiel omdat ze 24 jaar ouder is dan haar echtgenoot en verspreidden het nepnieuws dat ze een transpersoon zou zijn.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie blijft achter de nationale soevereiniteit van Groenland staan, ook na nieuwe dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het eiland te annexeren. "We hebben dit eerder al gehoord, we houden vast aan wat we hier eerder over hebben gezegd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie.
2 uur geledenBERN (ANP/RTR/AFP) - Zwitserland bevriest de tegoeden van de door de VS gevangengenomen Venezolaanse gewezen president Nicolás Maduro. Dat besluit is genomen door de zogenoemde Bondsraad, de hoogste uitvoerende macht in Zwitserland.
2 uur geleden