Chinese projectontwikkelaars vinden maar moeizaam kopers
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese projectontwikkelaars die grote behoefte hebben aan geld, hebben moeite om kopers te vinden voor hun bezittingen. Potentiële kopers in de vastgoedsector potten hun geld liever op, zeker nadat bekend werd dat de huizenverkopen in Beijing zijn gekelderd. Ook de aanscherping van het leenbeleid door China doet het doen van zaken in de sector geen goed.
Het onvermogen om activa te verkopen verergert de geldnood van verschillende grote vastgoedbedrijven in het land. Veel van de ondernemingen die het betreft zijn buitengesloten van de financiële markten vanwege de stijgende leenkosten en het beleid van Beijing om het verstrekken van leningen in de sector te beperken.
In het verleden wisten vastgoedontwikkelaars geldproblemen te tackelen met de verkoop van bezittingen zoals percelen en projecten. Rivalen waren altijd wel bereid dit te kopen. Maar dat is niet langer het geval. De schuldencrisis rond Evergrande maakt dat de sector een rem zet op investeringen, ook gezien de strengere regels vanuit Beijing. Van de dertig grootste vastgoedbedrijven in het land hebben er zeker twintig de richtlijnen overschreden. Ook heeft de crisis rond Evergrande volgens kenners het vertrouwen in de sector ondermijnd. De woningcrisis dreigt ook de potentiële waarde van vastgoedprojecten die worden aangeboden door bedrijven als Evergrande verder uit te hollen.
Het financieel geplaagde concern China Evergrande Group, dat gebukt gaat onder een schuldenlast van honderden miljarden euro's, beëindigde onlangs gesprekken over de verkoop van een meerderheidsbelang in zijn vastgoedbedrijf. De deal zou het bedrijf omgerekend ruim 2,2 miljard euro hebben opgeleverd. Ook het plan om het hoofdkantoor in Hongkong te verkopen mislukte. Andere vastgoedontwikkelaars als Modern Land China en Oceanwide lukt het maar niet cash te genereren met de verkoop van bezittingen. Die bedrijven blijven net als Evergrande in gebreke bij het doen van aflossingen op schulden.
Meer uit Financieel
JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Shell mag niet meer zoeken naar olie en gas voor de Wild Coast, de oostkust van Zuid-Afrika. Dat heeft het Constitutioneel Hof van Zuid-Afrika vrijdag bepaald, waarbij een uitspraak uit 2024 van een lagere rechter werd vernietigd. Dit is een tegenslag voor de oliemaatschappij na een jarenlange juridische strijd met lokale gemeenschappen en milieuactivisten.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fastned was vrijdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's maakte deze week bekend dat het in de eerste helft van dit jaar een recordaantal nieuwe stations heeft geopend en werd positiever over de winstontwikkeling dit jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tata Steel is door de Reclame Code Commissie (RCC) op de vingers getikt vanwege zijn duurzaamheidsreclames. Het staalbedrijf in IJmuiden zei daarin dat het zijn CO2-uitstoot in 2030 met 40 procent verlaagt, in 2045 CO2-neutraal is en dat het bedrijf groen staal gaat produceren met groene waterstof. Maar Tata Steel heeft volgens de RCC onvoldoende aangetoond dat het bedrijf zijn ambities voor de productie van groen staal kan halen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials was vrijdag een van de verliezers op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, die een belang heeft in de Nederlandse chiptoeleverancier Besi, boekte afgelopen kwartaal een recordomzet. Ook werd het bedrijf positiever over de verkopen in het hele jaar.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Verenigde Staten bestellen meer onderdelen voor luchtverdedigingsraketten voor de marine. Met de Amerikaanse wapenfabrikanten Boeing en RTX zijn twee grote raamcontracten gesloten, zegt het ministerie van Defensie.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft de levensduur van de grootste kerncentrale van het land verlengd om zo minder blootgesteld te zijn aan onrust op de energiemarkt, mede door de oorlog in het Midden-Oosten. De Almaraz-kerncentrale in de zuidwestelijke regio Extremadura blijft nu tot medio 2030 operationeel.
5 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstand van de Rijn daalt verder, waardoor de binnenvaart in Duitsland steeds meer in de knel komt. Bij Kaub, vlak bij Koblenz, is de bevaarbare waterdiepte voor het eerst sinds het begin van de metingen onder de 10 centimeter gekomen. Dat is een historisch dieptepunt. "Elke centimeter telt", zegt binnenvaartexpert Wouter van der Geest.
5 uur geleden