Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese projectontwikkelaars vinden maar moeizaam kopers

Chinese projectontwikkelaars vinden maar moeizaam kopers

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese projectontwikkelaars die grote behoefte hebben aan geld, hebben moeite om kopers te vinden voor hun bezittingen. Potentiële kopers in de vastgoedsector potten hun geld liever op, zeker nadat bekend werd dat de huizenverkopen in Beijing zijn gekelderd. Ook de aanscherping van het leenbeleid door China doet het doen van zaken in de sector geen goed.

Het onvermogen om activa te verkopen verergert de geldnood van verschillende grote vastgoedbedrijven in het land. Veel van de ondernemingen die het betreft zijn buitengesloten van de financiële markten vanwege de stijgende leenkosten en het beleid van Beijing om het verstrekken van leningen in de sector te beperken.

In het verleden wisten vastgoedontwikkelaars geldproblemen te tackelen met de verkoop van bezittingen zoals percelen en projecten. Rivalen waren altijd wel bereid dit te kopen. Maar dat is niet langer het geval. De schuldencrisis rond Evergrande maakt dat de sector een rem zet op investeringen, ook gezien de strengere regels vanuit Beijing. Van de dertig grootste vastgoedbedrijven in het land hebben er zeker twintig de richtlijnen overschreden. Ook heeft de crisis rond Evergrande volgens kenners het vertrouwen in de sector ondermijnd. De woningcrisis dreigt ook de potentiële waarde van vastgoedprojecten die worden aangeboden door bedrijven als Evergrande verder uit te hollen.

Het financieel geplaagde concern China Evergrande Group, dat gebukt gaat onder een schuldenlast van honderden miljarden euro's, beëindigde onlangs gesprekken over de verkoop van een meerderheidsbelang in zijn vastgoedbedrijf. De deal zou het bedrijf omgerekend ruim 2,2 miljard euro hebben opgeleverd. Ook het plan om het hoofdkantoor in Hongkong te verkopen mislukte. Andere vastgoedontwikkelaars als Modern Land China en Oceanwide lukt het maar niet cash te genereren met de verkoop van bezittingen. Die bedrijven blijven net als Evergrande in gebreke bij het doen van aflossingen op schulden.

Meer uit Financieel

Bondskanselier Merz houdt investeringstop met bedrijfsleven

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.

16 minuten geleden
Baas DNB waarschuwt: klimaatdoel Parijs bijna niet meer haalbaar

MANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.

22 minuten geleden
Websites Gall & Gall en Etos weer in de lucht na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.

25 minuten geleden
Chinese economie groeit sterker dan verwacht dankzij export

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.

1 uur geleden
KVK: forse groei cyberbeveiligingsbedrijven in laatste vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen vijf jaar is het aantal bedrijven dat actief is op het gebied van cyberbeveiliging meer dan verviervoudigd. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP heeft geanalyseerd.

3 uur geleden
FT: VS komen met represailles als EU toegang VS-bedrijven beperkt

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.

13 uur geleden
Storing op Schiphol verholpen, honderden reizigers misten vlucht

SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.

17 uur geleden