Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese projectontwikkelaars vinden maar moeizaam kopers

Chinese projectontwikkelaars vinden maar moeizaam kopers

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese projectontwikkelaars die grote behoefte hebben aan geld, hebben moeite om kopers te vinden voor hun bezittingen. Potentiële kopers in de vastgoedsector potten hun geld liever op, zeker nadat bekend werd dat de huizenverkopen in Beijing zijn gekelderd. Ook de aanscherping van het leenbeleid door China doet het doen van zaken in de sector geen goed.

Het onvermogen om activa te verkopen verergert de geldnood van verschillende grote vastgoedbedrijven in het land. Veel van de ondernemingen die het betreft zijn buitengesloten van de financiële markten vanwege de stijgende leenkosten en het beleid van Beijing om het verstrekken van leningen in de sector te beperken.

In het verleden wisten vastgoedontwikkelaars geldproblemen te tackelen met de verkoop van bezittingen zoals percelen en projecten. Rivalen waren altijd wel bereid dit te kopen. Maar dat is niet langer het geval. De schuldencrisis rond Evergrande maakt dat de sector een rem zet op investeringen, ook gezien de strengere regels vanuit Beijing. Van de dertig grootste vastgoedbedrijven in het land hebben er zeker twintig de richtlijnen overschreden. Ook heeft de crisis rond Evergrande volgens kenners het vertrouwen in de sector ondermijnd. De woningcrisis dreigt ook de potentiële waarde van vastgoedprojecten die worden aangeboden door bedrijven als Evergrande verder uit te hollen.

Het financieel geplaagde concern China Evergrande Group, dat gebukt gaat onder een schuldenlast van honderden miljarden euro's, beëindigde onlangs gesprekken over de verkoop van een meerderheidsbelang in zijn vastgoedbedrijf. De deal zou het bedrijf omgerekend ruim 2,2 miljard euro hebben opgeleverd. Ook het plan om het hoofdkantoor in Hongkong te verkopen mislukte. Andere vastgoedontwikkelaars als Modern Land China en Oceanwide lukt het maar niet cash te genereren met de verkoop van bezittingen. Die bedrijven blijven net als Evergrande in gebreke bij het doen van aflossingen op schulden.

Meer uit Financieel

IEA wil dat landen kijken naar vrijgeven extra diesel

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.

5 uur geleden
TUI: Nederlandse klanten zijn niet geraakt door datalek in België

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.

5 uur geleden
Campagneteam Lula beschuldigt Meta van inmenging in verkiezingen

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.

7 uur geleden
Wereldbank praat met tientallen landen over crisishulp om energie

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.

9 uur geleden
VS geven 4 miljoen vaten olie vrij om verstoringen door Isaias

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.

10 uur geleden
Topman Microsoft wil 'noodrem' op geavanceerde AI-modellen

REDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.

11 uur geleden
Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

1 dag geleden