Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese president Xi voor het eerst in buitenland sinds corona

Chinese president Xi voor het eerst in buitenland sinds corona

NUR-SULTAN (ANP) - De Chinese president Xi Jinping is woensdag in Kazachstan voor zijn eerste buitenlandse reis sinds de uitbraak van de coronapandemie. Hij zei volgens Chinese staatsmedia het land te steunen bij "het waarborgen van zijn nationale onafhankelijkheid, soevereiniteit en territoriale integriteit".

Xi werd op het vliegveld van Nur-sultan verwelkomd door de Kazachse president Kassym-Jomart Tokayev. De presidenten en hun regeringsfunctionarissen droegen mondkapjes met daarop de vlaggen van hun landen, ook bij het overleg dat volgde in het presidentiële paleis. Chinese staatsmedia plaatsten woensdag een artikel waarin Xi verklaart dat Beijing meer wil samenwerken met Kazachstan op het gebied van wetshandhaving, veiligheid en defensie.

Voor Xi is het zijn eerste bezoek buiten China in ruim twee jaar. De Chinese president maakt een reis van drie dagen in Centraal-Azië. Donderdag ontmoet hij zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Oezbekistan. Daar zullen ze het onder meer hebben over de situatie in Oekraïne en Taiwan. De Russische en Chinese leiders treffen elkaar voor de eerste maal persoonlijk sinds de Russische troepen Oekraïne binnenvielen.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

1 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

5 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

6 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

6 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

7 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

7 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

8 uur geleden