Chinese president Xi kondigt nieuw hoofdstuk met Indonesië aan
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft een "nieuw hoofdstuk" aangekondigd in de relatie met Indonesië. Dat deed hij tijdens het bezoek van de nieuwe Indonesische president Prabowo Subianto aan Beijing. Het was het eerste buitenlandse bezoek van Prabowo sinds hij eind oktober aantrad.
Xi zei dat hij samen met Indonesië "als grote ontwikkelingslanden wil streven naar resultaten waar beide landen profijt van hebben". Prabowo had het over de toewijding van Indonesië om met China te werken aan "welvaart, vrede en stabiliteit in heel Azië".
De twee landen hebben grote wederzijdse economische belangen. China is een belangrijk investeerder in de Indonesische industrie, onder meer in de nikkelmijnbouw. Dat metaal wordt gebruikt bij de productie van staal en batterijen.
Zuid-Chinese Zee
Maar er is ook spanning tussen de twee door claims in de Zuid-Chinese Zee. De voorbije weken waren er weer confrontaties tussen Chinese en Indonesische boten.
Na zijn bezoek aan Beijing reist Prabowo, een 73-jarige nationalist, nog naar de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Peru en Brazilië. In februari van dit jaar won Prabowo de verkiezing van oud-president Joko Widodo, onder wie hij minister van Defensie was.
Meer uit Buitenland
NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De berichtenapp Telegram heeft verklaard geen inbreuken op de encryptie te hebben gevonden. De beschuldiging van de Russische regering dat buitenlandse inlichtingendiensten berichten van Russische soldaten zien, wordt door Telegram van de hand gewezen.
4 uur geleden