Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese president Xi kondigt nieuw hoofdstuk met Indonesië aan

Chinese president Xi kondigt nieuw hoofdstuk met Indonesië aan

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft een "nieuw hoofdstuk" aangekondigd in de relatie met Indonesië. Dat deed hij tijdens het bezoek van de nieuwe Indonesische president Prabowo Subianto aan Beijing. Het was het eerste buitenlandse bezoek van Prabowo sinds hij eind oktober aantrad.

Xi zei dat hij samen met Indonesië "als grote ontwikkelingslanden wil streven naar resultaten waar beide landen profijt van hebben". Prabowo had het over de toewijding van Indonesië om met China te werken aan "welvaart, vrede en stabiliteit in heel Azië".

De twee landen hebben grote wederzijdse economische belangen. China is een belangrijk investeerder in de Indonesische industrie, onder meer in de nikkelmijnbouw. Dat metaal wordt gebruikt bij de productie van staal en batterijen.

Zuid-Chinese Zee

Maar er is ook spanning tussen de twee door claims in de Zuid-Chinese Zee. De voorbije weken waren er weer confrontaties tussen Chinese en Indonesische boten.

Na zijn bezoek aan Beijing reist Prabowo, een 73-jarige nationalist, nog naar de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Peru en Brazilië. In februari van dit jaar won Prabowo de verkiezing van oud-president Joko Widodo, onder wie hij minister van Defensie was.

Meer uit Buitenland

Onderzoek naar brand Hongkong binnen negen maanden afgerond

HONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse regering streeft ernaar het onafhankelijke onderzoek naar de dodelijke brand in de miljoenenstad binnen negen maanden af te ronden, zegt leider John Lee. De brand van eind november kostte zeker 160 mensen het leven.

6 minuten geleden
Aardbeving met kracht van 6.7 treft noorden van Japan

HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.

2 uur geleden
Reuters: VS bereiden inbeslagname meer olietankers Venezuela voor

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.

2 uur geleden
Thaise premier ontbindt parlement en baant weg voor verkiezingen

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.

2 uur geleden
Ten onrechte uit VS gezette Salvadoraan Abrego vrijgelaten

BALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

9 uur geleden
Verdachte van moord op Trump-activist Kirk zelf in rechtbank

WASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.

11 uur geleden
Venezuela keurt wet goed voor terugtrekking uit strafhof

CARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.

12 uur geleden