Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese president Xi kondigt nieuw hoofdstuk met Indonesië aan

Chinese president Xi kondigt nieuw hoofdstuk met Indonesië aan

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft een "nieuw hoofdstuk" aangekondigd in de relatie met Indonesië. Dat deed hij tijdens het bezoek van de nieuwe Indonesische president Prabowo Subianto aan Beijing. Het was het eerste buitenlandse bezoek van Prabowo sinds hij eind oktober aantrad.

Xi zei dat hij samen met Indonesië "als grote ontwikkelingslanden wil streven naar resultaten waar beide landen profijt van hebben". Prabowo had het over de toewijding van Indonesië om met China te werken aan "welvaart, vrede en stabiliteit in heel Azië".

De twee landen hebben grote wederzijdse economische belangen. China is een belangrijk investeerder in de Indonesische industrie, onder meer in de nikkelmijnbouw. Dat metaal wordt gebruikt bij de productie van staal en batterijen.

Zuid-Chinese Zee

Maar er is ook spanning tussen de twee door claims in de Zuid-Chinese Zee. De voorbije weken waren er weer confrontaties tussen Chinese en Indonesische boten.

Na zijn bezoek aan Beijing reist Prabowo, een 73-jarige nationalist, nog naar de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Peru en Brazilië. In februari van dit jaar won Prabowo de verkiezing van oud-president Joko Widodo, onder wie hij minister van Defensie was.

Meer uit Buitenland

Spaanse premiersvrouw Gómez officieel beschuldigd van corruptie

MADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.

30 minuten geleden
Tienduizenden papegaaiduikers aangespoeld aan Franse kusten

PARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.

1 uur geleden
Trump claimt dat Iran graag deal wil sluiten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.

1 uur geleden
Oudste gorilla ter wereld viert 69e verjaardag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.

3 uur geleden
Trump verwijdert AI-afbeelding van hem als Jezus na kritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.

3 uur geleden
Iran waarschuwt voor escalatie energiecrisis door blokkade VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.

3 uur geleden
Pakistan: pogingen voor akkoord tussen VS en Iran gaan door

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.

4 uur geleden