Chinese president Xi kondigt nieuw hoofdstuk met Indonesië aan
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft een "nieuw hoofdstuk" aangekondigd in de relatie met Indonesië. Dat deed hij tijdens het bezoek van de nieuwe Indonesische president Prabowo Subianto aan Beijing. Het was het eerste buitenlandse bezoek van Prabowo sinds hij eind oktober aantrad.
Xi zei dat hij samen met Indonesië "als grote ontwikkelingslanden wil streven naar resultaten waar beide landen profijt van hebben". Prabowo had het over de toewijding van Indonesië om met China te werken aan "welvaart, vrede en stabiliteit in heel Azië".
De twee landen hebben grote wederzijdse economische belangen. China is een belangrijk investeerder in de Indonesische industrie, onder meer in de nikkelmijnbouw. Dat metaal wordt gebruikt bij de productie van staal en batterijen.
Zuid-Chinese Zee
Maar er is ook spanning tussen de twee door claims in de Zuid-Chinese Zee. De voorbije weken waren er weer confrontaties tussen Chinese en Indonesische boten.
Na zijn bezoek aan Beijing reist Prabowo, een 73-jarige nationalist, nog naar de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Peru en Brazilië. In februari van dit jaar won Prabowo de verkiezing van oud-president Joko Widodo, onder wie hij minister van Defensie was.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.
1 uur geledenBANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
13 uur geleden