Chinese president Xi Jinping ontvangt senator Schumer uit VS
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de Amerikaanse senator Chuck Schumer ontvangen. Xi vindt dat de bilaterale betrekkingen tussen China en de VS de belangrijkste van de wereld zijn. Hij zei dat hoe het met de wereld gaat, afhangt van de betrekkingen tussen de twee mogendheden, die elkaar moeten respecteren. Er gaat volgens de Chinese leider niets boven gesprekken van persoon tot persoon.
Schumer is de Democratische voorman in de Senaat. Hij is met een delegatie op bezoek in China. Eerder sprak de minister van Buitenlandse Zaken van de Volksrepubliek Wang Yi met de Amerikaanse bezoekers. Schumer betreurde daarbij dat China de Palestijnse aanvallen vanuit de Gazastrook niet had veroordeeld. China riep op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren. China erkent Palestina als staat sinds 1988. Vier jaar later ging China diplomatieke betrekkingen aan met Israël en het stelt goede relaties met beide partijen te hebben.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.
1 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.
1 uur geledenGÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.
2 uur geledenBELÉM (ANP) - De Britse prins William heeft wereldleiders opgeroepen "de generatie te zijn die het tij keert" in de klimaatcrisis. "Onze kinderen en kleinkinderen kijken en hopen mee", zei de troonopvolger van Charles donderdag tijdens de officieuze opening van de klimaattop COP30 in het Braziliaanse Belém.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne is voor het eerst een Russische soldaat veroordeeld voor de moord op een krijgsgevangene. De 27-jarige Dmitri Koerasjov heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen.
5 uur geledenKHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Rebellen in het Afrikaanse Soedan zeggen dat ze hebben ingestemd met een bestand dat humanitaire hulp mogelijk moet maken. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) vechten al ruim twee jaar een oorlog uit met het leger.
5 uur geleden