Chinese president Xi Jinping feliciteert Joe Biden
PEKING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de nieuwgekozen Amerikaanse president Joe Biden gefeliciteerd. De Chinese vicepresident Wang Qishan feliciteerde de nieuwe vicepresident Kamala Harris met de overwinning.
China stelde zich na de Amerikaanse presidentsverkiezingen terughoudend op, al stuurde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken een week na het uitroepen van de winnaar wel al felicitaties. President Xi feliciteert Biden nu persoonlijk met het winnen van de verkiezingen, volgens het Chinese staatspersbureau Xinhua.
In een telegram zei Xi dat de landen de relatie moeten voortzetten "zonder conflict of confrontatie, met wederzijds respect en de geest van win-winsamenwerking" om het "nobele doel" van wereldvrede en ontwikkeling te bevorderen.
President Trump weigert zijn nederlaag toe te geven en Biden als winnaar van de verkiezingen van 3 november te erkennen. Volgens hem is er sprake van grootscheepse fraude, maar hij heeft dat niet hard gemaakt. Veel landen, waaronder ook Nederland, hebben de Democraat Biden eerder al gefeliciteerd.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
1 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
8 uur geleden