Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese president Xi belooft 50 miljard aan steun voor Afrika

Chinese president Xi belooft 50 miljard aan steun voor Afrika

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping belooft Afrika de komende drie jaar meer dan 50 miljard dollar aan financiële steun te geven. Ook verklaarde Xi de samenwerking op het gebied van infrastructuur en handel met het continent te verdiepen en de militaire samenwerking te versterken.

De Chinese leider legde zijn visie voor nauwere banden tussen China en Afrika uit in een toespraak tot leiders van meer dan vijftig Afrikaanse landen tijdens de openingsceremonie van het China Afrika-forum in Beijing. "China is bereid om de samenwerking met Afrikaanse landen op het gebied van industrie, landbouw, infrastructuur, handel en investeringen te verdiepen", zei hij.

Meer dan de helft financiële steun zal in de vorm zijn van kredieten. Daarnaast wordt 11 miljard dollar uitgetrokken voor "verschillende soorten hulp" en 10 miljard dollar om Chinese bedrijven aan te moedigen om te investeren in Afrika. Xi beloofde ook om te helpen "minstens een miljoen banen voor Afrika te creëren".

Natuurlijke hulpbronnen

China is Afrika's grootste handelspartner en is vooral geïnteresseerd in de enorme hoeveelheden natuurlijke hulpbronnen van het continent, waaronder koper, goud, lithium en zeldzame aardmineralen. Beijing heeft Afrikaanse landen al miljarden aan leningen verstrekt voor het bouwen van infrastructuur. Die leningen hebben ook geleid tot kritiek omdat ze landen opzadelen met enorme schulden.

Xi zei verder dat China geen importtarieven zal heffen op producten uit 33 Afrikaanse landen die tot de minst ontwikkelde economieën behoren, en de toegang voor Afrikaanse landen tot de Chinese markt zal uitbreiden. Afzonderlijk zei China dat het 1 miljard yuan (zo'n 140 miljoen dollar) aan militaire hulp zal verlenen aan Afrika, waarmee 6000 militairen en 1000 politieagenten en wetshandhavers worden opgeleid.

Meer uit Buitenland

Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

44 minuten geleden
Demonstranten dringen parlement Brussel binnen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.

49 minuten geleden
Bronnen: VK en Frankrijk ronden plannen voor ontmijnen Hormuz af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.

1 uur geleden
Boeing van Lufthansa zakt door voorwiel op vliegveld Frankfurt

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.

1 uur geleden
Hezbollah: Israël niet veilig zolang Libanon wordt aangevallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim ⁠Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.

1 uur geleden
Spanje veroordeelt aanval op basis UNIFIL in Libanon

MADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.

2 uur geleden
EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

4 uur geleden