Chinese president Xi belooft 50 miljard aan steun voor Afrika
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping belooft Afrika de komende drie jaar meer dan 50 miljard dollar aan financiële steun te geven. Ook verklaarde Xi de samenwerking op het gebied van infrastructuur en handel met het continent te verdiepen en de militaire samenwerking te versterken.
De Chinese leider legde zijn visie voor nauwere banden tussen China en Afrika uit in een toespraak tot leiders van meer dan vijftig Afrikaanse landen tijdens de openingsceremonie van het China Afrika-forum in Beijing. "China is bereid om de samenwerking met Afrikaanse landen op het gebied van industrie, landbouw, infrastructuur, handel en investeringen te verdiepen", zei hij.
Meer dan de helft financiële steun zal in de vorm zijn van kredieten. Daarnaast wordt 11 miljard dollar uitgetrokken voor "verschillende soorten hulp" en 10 miljard dollar om Chinese bedrijven aan te moedigen om te investeren in Afrika. Xi beloofde ook om te helpen "minstens een miljoen banen voor Afrika te creëren".
Natuurlijke hulpbronnen
China is Afrika's grootste handelspartner en is vooral geïnteresseerd in de enorme hoeveelheden natuurlijke hulpbronnen van het continent, waaronder koper, goud, lithium en zeldzame aardmineralen. Beijing heeft Afrikaanse landen al miljarden aan leningen verstrekt voor het bouwen van infrastructuur. Die leningen hebben ook geleid tot kritiek omdat ze landen opzadelen met enorme schulden.
Xi zei verder dat China geen importtarieven zal heffen op producten uit 33 Afrikaanse landen die tot de minst ontwikkelde economieën behoren, en de toegang voor Afrikaanse landen tot de Chinese markt zal uitbreiden. Afzonderlijk zei China dat het 1 miljard yuan (zo'n 140 miljoen dollar) aan militaire hulp zal verlenen aan Afrika, waarmee 6000 militairen en 1000 politieagenten en wetshandhavers worden opgeleid.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
7 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
9 uur geleden