Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese president Xi belooft 50 miljard aan steun voor Afrika

Chinese president Xi belooft 50 miljard aan steun voor Afrika

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping belooft Afrika de komende drie jaar meer dan 50 miljard dollar aan financiële steun te geven. Ook verklaarde Xi de samenwerking op het gebied van infrastructuur en handel met het continent te verdiepen en de militaire samenwerking te versterken.

De Chinese leider legde zijn visie voor nauwere banden tussen China en Afrika uit in een toespraak tot leiders van meer dan vijftig Afrikaanse landen tijdens de openingsceremonie van het China Afrika-forum in Beijing. "China is bereid om de samenwerking met Afrikaanse landen op het gebied van industrie, landbouw, infrastructuur, handel en investeringen te verdiepen", zei hij.

Meer dan de helft financiële steun zal in de vorm zijn van kredieten. Daarnaast wordt 11 miljard dollar uitgetrokken voor "verschillende soorten hulp" en 10 miljard dollar om Chinese bedrijven aan te moedigen om te investeren in Afrika. Xi beloofde ook om te helpen "minstens een miljoen banen voor Afrika te creëren".

Natuurlijke hulpbronnen

China is Afrika's grootste handelspartner en is vooral geïnteresseerd in de enorme hoeveelheden natuurlijke hulpbronnen van het continent, waaronder koper, goud, lithium en zeldzame aardmineralen. Beijing heeft Afrikaanse landen al miljarden aan leningen verstrekt voor het bouwen van infrastructuur. Die leningen hebben ook geleid tot kritiek omdat ze landen opzadelen met enorme schulden.

Xi zei verder dat China geen importtarieven zal heffen op producten uit 33 Afrikaanse landen die tot de minst ontwikkelde economieën behoren, en de toegang voor Afrikaanse landen tot de Chinese markt zal uitbreiden. Afzonderlijk zei China dat het 1 miljard yuan (zo'n 140 miljoen dollar) aan militaire hulp zal verlenen aan Afrika, waarmee 6000 militairen en 1000 politieagenten en wetshandhavers worden opgeleid.

Meer uit Buitenland

Gesanctioneerde tanker niet voorbij VS-blokkade Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP) - De door de Verenigde Staten gesanctioneerde tanker Rich Starry is woensdag teruggekeerd naar de Straat van Hormuz. Het schip had een dag eerder de Golf verlaten. Uit scheepvaartgegevens van de scheepvaartmonitor Kpler bleek dat het schip er niet in was geslaagd door een Amerikaanse blokkade te breken, die gericht is op schepen die Iraanse havens aandoen.

29 minuten geleden
Leger VS doodt vier mensen bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vier mannen gedood bij een aanval op een vermoedelijk drugssmokkelschip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM).

1 uur geleden
Studie: AI-bots geven in helft gevallen misleidend medisch advies

LONDEN (ANP) - Door kunstmatige intelligentie (AI) aangedreven chatbots geven gebruikers in ongeveer de helft van de gevallen problematisch medisch advies. Dat blijkt uit een onderzoek naar de gezondheidsrisico's van door AI gegenereerde adviezen, waarvan de resultaten zijn gepubliceerd in het medische tijdschrift BMJ Open.

1 uur geleden
Rechtse Peruaanse kandidaat López eist nietigverklaring stemming

LIMA (ANP) - De Peruaanse rechtse presidentskandidaat Rafael López Aliaga heeft dinsdag opgeroepen de eerste ronde van de verkiezingen in het land nietig te verklaren. Hij beweerde dat er sprake was van fraude, al leverde hij daarvoor geen bewijs.

1 uur geleden
Vance: wantrouwen tussen VS en Iran niet zomaar weg te nemen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zei dinsdag dat er veel wantrouwen bestaat tussen Washington en Teheran en dat dit "niet van de ene op de andere dag kan worden weggenomen". Vance deed zijn uitspraak tijdens het evenement Turning Point USA.

1 uur geleden
Achtjarige jongen gedood bij Russische droneaanval in Oekraïne

TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.

4 uur geleden
Meerdere doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.

4 uur geleden