Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese president Xi belooft 50 miljard aan steun voor Afrika

Chinese president Xi belooft 50 miljard aan steun voor Afrika

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping belooft Afrika de komende drie jaar meer dan 50 miljard dollar aan financiële steun te geven. Ook verklaarde Xi de samenwerking op het gebied van infrastructuur en handel met het continent te verdiepen en de militaire samenwerking te versterken.

De Chinese leider legde zijn visie voor nauwere banden tussen China en Afrika uit in een toespraak tot leiders van meer dan vijftig Afrikaanse landen tijdens de openingsceremonie van het China Afrika-forum in Beijing. "China is bereid om de samenwerking met Afrikaanse landen op het gebied van industrie, landbouw, infrastructuur, handel en investeringen te verdiepen", zei hij.

Meer dan de helft financiële steun zal in de vorm zijn van kredieten. Daarnaast wordt 11 miljard dollar uitgetrokken voor "verschillende soorten hulp" en 10 miljard dollar om Chinese bedrijven aan te moedigen om te investeren in Afrika. Xi beloofde ook om te helpen "minstens een miljoen banen voor Afrika te creëren".

Natuurlijke hulpbronnen

China is Afrika's grootste handelspartner en is vooral geïnteresseerd in de enorme hoeveelheden natuurlijke hulpbronnen van het continent, waaronder koper, goud, lithium en zeldzame aardmineralen. Beijing heeft Afrikaanse landen al miljarden aan leningen verstrekt voor het bouwen van infrastructuur. Die leningen hebben ook geleid tot kritiek omdat ze landen opzadelen met enorme schulden.

Xi zei verder dat China geen importtarieven zal heffen op producten uit 33 Afrikaanse landen die tot de minst ontwikkelde economieën behoren, en de toegang voor Afrikaanse landen tot de Chinese markt zal uitbreiden. Afzonderlijk zei China dat het 1 miljard yuan (zo'n 140 miljoen dollar) aan militaire hulp zal verlenen aan Afrika, waarmee 6000 militairen en 1000 politieagenten en wetshandhavers worden opgeleid.

Meer uit Buitenland

Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

44 minuten geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

1 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

1 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

2 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

2 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

2 uur geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

4 uur geleden