Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese president profileert zich als verdediger van vrijhandel

Chinese president profileert zich als verdediger van vrijhandel

LIMA (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft zich opnieuw opgeworpen als grote verdediger van vrijhandel in de wereld, nu de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump dreigt met forse importheffingen voor producten uit het buitenland. De Chinese leider heeft gewaarschuwd dat de wereldeconomie uiteenvalt door de verspreiding van protectionisme, wat volgens Xi leidt tot "ernstige uitdagingen".

De wereld is volgens hem "een nieuwe periode van onrust en verandering" ingegaan. "Het opdelen van een onderling afhankelijke wereld is een stap terug in de geschiedenis", zei Xi vrijdag (lokale tijd) in een toespraak op de APEC CEO Summit in Peru, die werd voorgelezen door een van zijn ministers.

Voor Xi is dit een rol die hij al eerder speelde toen Trump in 2017 aan de macht kwam. Destijds riep het Chinese staatshoofd de mondiale zakelijke elite op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos op om handelsoorlogen en protectionisme af te wijzen, omdat dit "beide partijen zou schaden en verlies zou opleveren".

In de jaren daarna legde Trump veel strafheffingen op aan China, die grotendeels gehandhaafd bleven onder de regering-Biden. Nu Trump zich voorbereidt om in januari opnieuw aan te treden, dreigt hij met tarieven tot 60 procent op Chinese producten. Ook heeft Trump gepleit voor heffingen van 10 tot 20 procent op producten uit de rest van de wereld.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

2 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

3 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

4 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

4 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

5 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

5 uur geleden