Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese president profileert zich als verdediger van vrijhandel

Chinese president profileert zich als verdediger van vrijhandel

LIMA (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft zich opnieuw opgeworpen als grote verdediger van vrijhandel in de wereld, nu de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump dreigt met forse importheffingen voor producten uit het buitenland. De Chinese leider heeft gewaarschuwd dat de wereldeconomie uiteenvalt door de verspreiding van protectionisme, wat volgens Xi leidt tot "ernstige uitdagingen".

De wereld is volgens hem "een nieuwe periode van onrust en verandering" ingegaan. "Het opdelen van een onderling afhankelijke wereld is een stap terug in de geschiedenis", zei Xi vrijdag (lokale tijd) in een toespraak op de APEC CEO Summit in Peru, die werd voorgelezen door een van zijn ministers.

Voor Xi is dit een rol die hij al eerder speelde toen Trump in 2017 aan de macht kwam. Destijds riep het Chinese staatshoofd de mondiale zakelijke elite op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos op om handelsoorlogen en protectionisme af te wijzen, omdat dit "beide partijen zou schaden en verlies zou opleveren".

In de jaren daarna legde Trump veel strafheffingen op aan China, die grotendeels gehandhaafd bleven onder de regering-Biden. Nu Trump zich voorbereidt om in januari opnieuw aan te treden, dreigt hij met tarieven tot 60 procent op Chinese producten. Ook heeft Trump gepleit voor heffingen van 10 tot 20 procent op producten uit de rest van de wereld.

Meer uit Financieel

ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

45 minuten geleden
Nederlandse schepen kunnen geen kant op in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).

2 uur geleden
Clouddiensten Amazon verstoord in VAE door stroomproblemen

DUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.

2 uur geleden
Grote olieraffinaderij Saudi Aramco stilgelegd na drone-aanval

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.

3 uur geleden
Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.

3 uur geleden
Bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie licht verbeterd

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.

4 uur geleden
Steeds vaker ondersteuning nodig om onvolledige AOW aan te vullen

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.

4 uur geleden