Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese president en Amerikaanse vicepresident kort in gesprek

Chinese president en Amerikaanse vicepresident kort in gesprek

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft in Bangkok een gesprek gehad met de Amerikaanse vicepresident Kamala Harris op de tweede en laatste dag van de top van de APEC, van ruim twintig landen aan de Stille Oceaan. Afgelopen maandag sprak Xi met president Joe Biden op een topconferentie in Indonesië. Volgens waarnemers wijst dit op een toenadering tussen Beijing en Washington. Er zijn al geruime tijd spanningen tussen de twee over onder meer handelspraktijken, mensenrechten in China, de Amerikaanse invloed in Oost-Azië en de status van het eiland Taiwan.

Xi zei tegen Harris dat zijn ontmoeting met Biden "constructief en strategisch was". Hij zei te hopen dat "mevrouw de vicepresident kan helpen" bij de inspanningen van beide partijen om "meer begrip voor elkaar te krijgen en wederzijds onbegrip en misvattingen weg te nemen om zo er samen naar te streven dat de wederzijdse relaties weer gezond en stabiel worden".

Biden is na de top op Bali teruggekeerd naar de VS en Harris vervangt hem nu in Bangkok. In Zuidoost-Azië zijn sinds 10 november drie grote internationale topconferenties geweest (ASEAN, G20 en APEC). Xi heeft daarbij gesprekken gevoerd met leiders van meer dan twintig landen.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

20 minuten geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

4 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

4 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

4 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

5 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

6 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

6 uur geleden