Chinese premier wil meer samenwerking met VS
BEIJING (ANP/DPA) - Li Qiang, de nieuwe premier van China, roept op tot meer samenwerking tussen zijn land en de Verenigde Staten. Dat deed hij op de laatste dag van het Nationaal Volkscongres van de Communistische Partij in Beijing.
De twee grootste economieën ter wereld zijn economisch nauw met elkaar verbonden, zei de nieuwe premier tijdens zijn eerste persconferentie. "China en de VS kunnen en moeten samenwerken", aldus Li. "Insluiting en onderdrukking zijn in niemands belang", voegde hij eraan toe, waarmee hij de beschuldigingen van president Xi Jinping herhaalde dat de VS de opkomst van China willen voorkomen door middel van insluiting en isolatie.
De banden tussen China en de VS zijn de afgelopen maanden op de proef gesteld door het neerhalen van een vermeende Chinese spionageballon in het Amerikaanse luchtruim.
Afgelopen zaterdag is Li, een bondgenoot van Xi, benoemd tot premier en hoofd van de Staatsraad. Daarmee is hij verantwoordelijk voor de dagelijkse leiding van het land en voor het macro-economische beleid.
Meer uit Buitenland
SACRAMENTO (ANP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië verwerpen naar verwachting een unieke belasting voor miljardairs, voorspelt Decision Desk HQ, dat de Amerikaanse verkiezingsuitslagen bijhoudt, op X. Met bijna drie kwart van de stemmen geteld, steunt slechts 46 procent van de kiezers het voorstel, 54 procent is tegen.
17 minuten geledenASUNCIÓN (ANP/RTR) - De autoriteiten in Paraguay hebben voormalig president Santiago Peña onder huisarrest geplaatst. Kort daarvoor had het parlement hem afgezet te midden van een politieke en financiële crisis die was ontstaan door het faillissement van de digitale bank ueno.
3 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR/AFP) - Paraguay heeft Pedro Alliana beëdigd als president van het land. Hij vervangt Santiago Peña, die kort daarvoor door het parlement was afgezet. De 52-jarige Alliana was vicepresident onder Peña en behoort tot dezelfde conservatieve Colorado-partij als zijn voorganger, wiens ambtstermijn tot 2028 zou duren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft Stephen Miller aangesteld als nieuwe stafchef. Dat meldt de Amerikaanse president op Truth Social. Miller, nu nog plaatsvervangend stafchef, vervangt Susie Wiles, die sinds januari 2025 die functie bekleedde. Wiles krijgt een functie binnen Trumps politieke organisatie. Miller vervangt haar vanaf komende maandag.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa vraagt niet om een nieuwe veiligheidsordening, zoals de Verenigde Staten voorstellen, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Het probleem ligt volgens haar bij Rusland, dat blijft proberen de bestaande afspraken onderuit te halen. "We hebben al een Europese veiligheidsarchitectuur."
10 uur geledenTAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.
12 uur geledenLAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.
12 uur geleden