Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese premier wil meer samenwerking met VS

Chinese premier wil meer samenwerking met VS

BEIJING (ANP/DPA) - Li Qiang, de nieuwe premier van China, roept op tot meer samenwerking tussen zijn land en de Verenigde Staten. Dat deed hij op de laatste dag van het Nationaal Volkscongres van de Communistische Partij in Beijing.

De twee grootste economieën ter wereld zijn economisch nauw met elkaar verbonden, zei de nieuwe premier tijdens zijn eerste persconferentie. "China en de VS kunnen en moeten samenwerken", aldus Li. "Insluiting en onderdrukking zijn in niemands belang", voegde hij eraan toe, waarmee hij de beschuldigingen van president Xi Jinping herhaalde dat de VS de opkomst van China willen voorkomen door middel van insluiting en isolatie.

De banden tussen China en de VS zijn de afgelopen maanden op de proef gesteld door het neerhalen van een vermeende Chinese spionageballon in het Amerikaanse luchtruim.

Afgelopen zaterdag is Li, een bondgenoot van Xi, benoemd tot premier en hoofd van de Staatsraad. Daarmee is hij verantwoordelijk voor de dagelijkse leiding van het land en voor het macro-economische beleid.

Meer uit Buitenland

Kremlin: China en India willen helpen oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van India en China hebben volgens het Kremlin hulp aangeboden bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat gebeurde tijdens de top van BRICS-landen in New Delhi, aldus een Russische regeringswoordvoerder.

36 minuten geleden
Duits-Oekraïense in Duitsland aangeklaagd om spionage

BERLIJN (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft een Duits-Oekraïense vrouw aangeklaagd voor vermeende spionage voor Rusland. Dat meldt de Generalbundesanwalt in een persverklaring.

52 minuten geleden
Finland sluit aan bij Franse kernwapensamenwerking

HELSINKI/PARIJS (ANP) - Finland sluit aan bij de Franse bescherming met kernwapens. Het land, dat van alle NAVO-lidstaten de langste grens met Rusland deelt, voegt zich in een rij met onder andere Nederland.

1 uur geleden
Iran veroordeelt weigering delegatie door Oostenrijk

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).

2 uur geleden
Beijing verbiedt dronebezit na zorgen over veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.

3 uur geleden
Frankrijk komt met nieuw voorstel voor maatregelen sociale media

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk doet een nieuwe poging om sociale media voor minderjarigen te verbieden. President Emmanuel Macron maakte bekend dat de Europese Commissie daar maandag over wordt geïnformeerd.

4 uur geleden
Nog veel vermisten na kapseizen schip in Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA/RTR) - De Indonesische autoriteiten zoeken nog naar 129 mensen die worden vermist sinds een passagiersschip kapseisde op de Javazee. Het officiële dodental staat momenteel op zes.

5 uur geleden