Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese premier in West-Australië voor belangrijke grondstoffen

Chinese premier in West-Australië voor belangrijke grondstoffen

PERTH (ANP/RTR) - De Chinese premier Li Qiang heeft dinsdag een bezoek gebracht aan het westen van Australië om te praten met topbestuurders van mijnbouwbedrijven over belangrijke grondstoffen voor China. Daarbij bracht hij ook een bezoek aan een fabriek voor de verwerking van lithium, een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's.

Het is de laatste dag van het vierdaagse bezoek van Li aan Australië. Hij is na president Xi Jinping de machtigste man van China. Het is het eerste bezoek van een Chinese premier aan Australië in zeven jaar. Hij was in de stad Perth op een bijeenkomst van bedrijfsleiders, samen met de Australische premier Anthony Albanese.

West-Australië is rijk aan grondstoffen die van groot belang zijn voor de Chinese industrie en de energietransitie. Het gaat dan bijvoorbeeld om ijzererts, maar dus ook om lithium dat China nodig heeft voor zijn fabrikanten van elektrische auto's. Li is daarom bezig de banden met Australië aan te halen nadat die betrekkingen tussen beide landen in het verleden waren verslechterd, onder meer door een diplomatieke ruzie.

Meer uit Financieel

IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

31 minuten geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

53 minuten geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

2 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

3 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

5 uur geleden