Chinese premier in West-Australië voor belangrijke grondstoffen
PERTH (ANP/RTR) - De Chinese premier Li Qiang heeft dinsdag een bezoek gebracht aan het westen van Australië om te praten met topbestuurders van mijnbouwbedrijven over belangrijke grondstoffen voor China. Daarbij bracht hij ook een bezoek aan een fabriek voor de verwerking van lithium, een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's.
Het is de laatste dag van het vierdaagse bezoek van Li aan Australië. Hij is na president Xi Jinping de machtigste man van China. Het is het eerste bezoek van een Chinese premier aan Australië in zeven jaar. Hij was in de stad Perth op een bijeenkomst van bedrijfsleiders, samen met de Australische premier Anthony Albanese.
West-Australië is rijk aan grondstoffen die van groot belang zijn voor de Chinese industrie en de energietransitie. Het gaat dan bijvoorbeeld om ijzererts, maar dus ook om lithium dat China nodig heeft voor zijn fabrikanten van elektrische auto's. Li is daarom bezig de banden met Australië aan te halen nadat die betrekkingen tussen beide landen in het verleden waren verslechterd, onder meer door een diplomatieke ruzie.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
11 minuten geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
6 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
6 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
8 uur geleden