Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese premier haalt uit naar heffingen op elektrische auto's

Chinese premier haalt uit naar heffingen op elektrische auto's

DALIAN (ANP/RTR) - De Chinese premier Li Qiang heeft uitgehaald naar de hoge importheffingen die de Europese Unie wil opleggen op Chinese elektrische auto's en de beschuldigingen dat Beijing Chinese auto- en batterijbedrijven helpt met oneerlijke staatssteun. Volgens Li voorziet China juist in een grote binnenlandse vraag en wordt ook het wereldwijde aanbod versterkt door Chinese elektrische auto's, batterijen en ook zonnepanelen.

Li zei dit in een speech op het World Economic Forum (WEF) in de Chinese havenstad Dalian. De premier stelt dat de opkomst van China met dat soort technologieën is te danken aan "eigen unieke voordelen". Zo zorgt aanhoudende schaalvergroting voor lagere kosten voor innovatie en dat is volgens Li de belangrijkste bron van de sterke concurrentiepositie van China met "nieuwe industrieën".

Brussel beticht China ervan de Europese markt te overspoelen met goedkope elektrische auto's waardoor Europese fabrikanten worden benadeeld. Volgens de EU heeft China met staatssteun gezorgd voor overcapaciteit bij de productie van elektrische auto's. Daarom is de EU van plan fors hogere importheffingen op te leggen. China heeft gedreigd met tegenmaatregelen.

Gesprekken met EU

Er lopen nog wel gesprekken tussen de EU en China over een oplossing van het conflict om zo escalatie tot een echte handelsoorlog te voorkomen. China zou voor verdere onderhandelingen wel eisen dat de EU-heffingen die per 4 juli ingaan eerst van tafel gaan. Beijing is al bezig met onderzoek naar het dumpen van varkensvlees uit Europa op de Chinese markt. Dat kan betekenen dat er heffingen komen op varkensvlees uit de EU.

De Verenigde Staten maakten in mei al bekend de importtarieven op elektrische auto's uit China te verhogen tot wel 100 procent. Ook op veel andere goederen uit China zoals zonnepanelen en batterijen gaan de Amerikaanse heffingen fors omhoog.

Canada

Canada kijkt nu ook naar hoge invoerheffingen op elektrische auto's van Chinese makelij. De Canadese minister van Financiën zegt dat de binnenlandse auto-industrie oneerlijke concurrentie ondervindt van China. "Chinese producenten zorgen opzettelijk voor een wereldwijd overaanbod dat andere elektrische autobouwers ondermijnt", aldus de minister.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

3 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

4 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

5 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

8 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

9 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

9 uur geleden