Chinese premier haalt uit naar heffingen op elektrische auto's
DALIAN (ANP/RTR) - De Chinese premier Li Qiang heeft uitgehaald naar de hoge importheffingen die de Europese Unie wil opleggen op Chinese elektrische auto's en de beschuldigingen dat Beijing Chinese auto- en batterijbedrijven helpt met oneerlijke staatssteun. Volgens Li voorziet China juist in een grote binnenlandse vraag en wordt ook het wereldwijde aanbod versterkt door Chinese elektrische auto's, batterijen en ook zonnepanelen.
Li zei dit in een speech op het World Economic Forum (WEF) in de Chinese havenstad Dalian. De premier stelt dat de opkomst van China met dat soort technologieën is te danken aan "eigen unieke voordelen". Zo zorgt aanhoudende schaalvergroting voor lagere kosten voor innovatie en dat is volgens Li de belangrijkste bron van de sterke concurrentiepositie van China met "nieuwe industrieën".
Brussel beticht China ervan de Europese markt te overspoelen met goedkope elektrische auto's waardoor Europese fabrikanten worden benadeeld. Volgens de EU heeft China met staatssteun gezorgd voor overcapaciteit bij de productie van elektrische auto's. Daarom is de EU van plan fors hogere importheffingen op te leggen. China heeft gedreigd met tegenmaatregelen.
Gesprekken met EU
Er lopen nog wel gesprekken tussen de EU en China over een oplossing van het conflict om zo escalatie tot een echte handelsoorlog te voorkomen. China zou voor verdere onderhandelingen wel eisen dat de EU-heffingen die per 4 juli ingaan eerst van tafel gaan. Beijing is al bezig met onderzoek naar het dumpen van varkensvlees uit Europa op de Chinese markt. Dat kan betekenen dat er heffingen komen op varkensvlees uit de EU.
De Verenigde Staten maakten in mei al bekend de importtarieven op elektrische auto's uit China te verhogen tot wel 100 procent. Ook op veel andere goederen uit China zoals zonnepanelen en batterijen gaan de Amerikaanse heffingen fors omhoog.
Canada
Canada kijkt nu ook naar hoge invoerheffingen op elektrische auto's van Chinese makelij. De Canadese minister van Financiën zegt dat de binnenlandse auto-industrie oneerlijke concurrentie ondervindt van China. "Chinese producenten zorgen opzettelijk voor een wereldwijd overaanbod dat andere elektrische autobouwers ondermijnt", aldus de minister.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nike ging woensdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf wist de omzet op peil te houden, maar de verkopen in de Noord-Amerikaanse markt vielen tegen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.
3 uur geleden