Chinese premier haalt uit naar heffingen op elektrische auto's
DALIAN (ANP/RTR) - De Chinese premier Li Qiang heeft uitgehaald naar de hoge importheffingen die de Europese Unie wil opleggen op Chinese elektrische auto's en de beschuldigingen dat Beijing Chinese auto- en batterijbedrijven helpt met oneerlijke staatssteun. Volgens Li voorziet China juist in een grote binnenlandse vraag en wordt ook het wereldwijde aanbod versterkt door Chinese elektrische auto's, batterijen en ook zonnepanelen.
Li zei dit in een speech op het World Economic Forum (WEF) in de Chinese havenstad Dalian. De premier stelt dat de opkomst van China met dat soort technologieën is te danken aan "eigen unieke voordelen". Zo zorgt aanhoudende schaalvergroting voor lagere kosten voor innovatie en dat is volgens Li de belangrijkste bron van de sterke concurrentiepositie van China met "nieuwe industrieën".
Brussel beticht China ervan de Europese markt te overspoelen met goedkope elektrische auto's waardoor Europese fabrikanten worden benadeeld. Volgens de EU heeft China met staatssteun gezorgd voor overcapaciteit bij de productie van elektrische auto's. Daarom is de EU van plan fors hogere importheffingen op te leggen. China heeft gedreigd met tegenmaatregelen.
Gesprekken met EU
Er lopen nog wel gesprekken tussen de EU en China over een oplossing van het conflict om zo escalatie tot een echte handelsoorlog te voorkomen. China zou voor verdere onderhandelingen wel eisen dat de EU-heffingen die per 4 juli ingaan eerst van tafel gaan. Beijing is al bezig met onderzoek naar het dumpen van varkensvlees uit Europa op de Chinese markt. Dat kan betekenen dat er heffingen komen op varkensvlees uit de EU.
De Verenigde Staten maakten in mei al bekend de importtarieven op elektrische auto's uit China te verhogen tot wel 100 procent. Ook op veel andere goederen uit China zoals zonnepanelen en batterijen gaan de Amerikaanse heffingen fors omhoog.
Canada
Canada kijkt nu ook naar hoge invoerheffingen op elektrische auto's van Chinese makelij. De Canadese minister van Financiën zegt dat de binnenlandse auto-industrie oneerlijke concurrentie ondervindt van China. "Chinese producenten zorgen opzettelijk voor een wereldwijd overaanbod dat andere elektrische autobouwers ondermijnt", aldus de minister.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
9 uur geleden