Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese oproep tot boycot deert Adidas niet

Chinese oproep tot boycot deert Adidas niet

HERZOGENAURACH (ANP) - Grote protesten in China tegen westerse kledingmerken lijken Adidas amper pijn te doen. Het Duitse sportmerk was het doelwit van boycotacties door Chinezen, omdat het bedrijf een statement over mensenrechtenschendingen in de regio Xinjiang gaf. Ondanks die acties zijn de verkopen van Adidas in China meer dan verdubbeld, meldt het bedrijf bij zijn kwartaalcijfers.

Adidas benadrukte geen katoen te gebruiken uit Xinjiang, waar volgens mensenrechtenorganisaties veel Oeigoeren worden vervolgd en dwangarbeid moeten verrichten in de textielsector. Onlangs laaide de woede onder nationalistische Chinezen over dit soort verklaringen weer op en werd opgeroepen geen Adidas-kleding meer te kopen.

De omzet in China en omliggende landen steeg ondanks die acties in het eerste kwartaal met 156 procent ten opzichte van een jaar eerder. Daarbij moet worden aangetekend dat Adidas in de eerste maanden van 2020 veel last had van de corona-uitbraak in China, waardoor de omzet toen met bijna 60 procent daalde.

Eigen webshops

Ook in andere delen van de wereld herstelt Adidas sterk van de coronacrisis. De totale omzet steeg met meer dan een vijfde tot 5,3 miljard euro en Adidas is positiever geworden over de omzetgroei in heel 2021. Het merk boekte een nettowinst, gecorrigeerd voor de onlangs aangekondigde verkoop van het merk Reebok, van 502 miljoen euro. Dat is negentien keer zoveel als een jaar eerder.

Adidas wil bij de verkoop van zijn sportschoenen en -kleding minder afhankelijk zijn van externe winkeliers. Dat lukte in de eerste maanden van dit jaar. De directe verkoop aan consumenten via eigen webshops en filialen steeg met 30 procent, waarbij onlineverkopen met 43 procent stegen. Adidas is nu ook positiever over de omzetgroei voor het hele boekjaar

Meer uit Financieel

Problemen bij onlinebank Revolut voorbij na storing Google Cloud

LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.

1 uur geleden
Bloomberg: Frans gistbedrijf overweegt bod op Nederlands Corbion

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.

1 uur geleden
Concern achter Ray-Ban voert omzet op uit AI- en hoorbrillen

PARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.

2 uur geleden
Carrefour verlaagt winstverwachting door geweld in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.

3 uur geleden
Chipbedrijven grootste dalers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.

3 uur geleden
Studie: bijna 300 miljard euro nodig om kopertekort te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.

4 uur geleden
Rechter VS wijst zaak zus Sam Altman rond misbruikclaims af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.

5 uur geleden