
Chinese ontwikkelaars accepteren watermeloenen voor aankoop huis
PEKING (ANP/AFP) - Projectontwikkelaars in China die in financiële moeilijkheden verkeren, accepteren sinds kort betalingen voor woningen in de vorm van watermeloenen, perziken, knoflook en andere landbouwproducten, schrijven staatsmedia. De bouwers doen dit om te proberen kopers te lokken die worden afgeschrikt door een inzakkende Chinese huizenmarkt.
De vastgoedmarkt is getroffen door een afkoelende economie en een schuldencrisis die is ontstaan door een overheidsverbod voor bouwers om aanbetalingen te vragen voordat de bouw van een project begint.
Een projectontwikkelaar in de oostelijke stad Nanjing accepteert vrachtwagenladingen watermeloenen met een waarde tot 100.000 yuan (ruim 14.000 euro) als betaling van plaatselijke boeren, meldde het staatsmedium China News Weekly. In het nabijgelegen Wuxi nam een andere ontwikkelaar perziken aan als betaling, schrijft het blad.
Huizenkopers in de regio Qi, een belangrijk knoflook producerend gebied in de centraal-Chinese provincie Henan, kunnen hun producten tegen driemaal de marktprijs inruilen om een deel van hun aanbetaling te voldoen. "Ter gelegenheid van het nieuwe knoflookseizoen heeft het bedrijf een resolute beslissing genomen om knoflookboeren in Qi te bevoordelen," zei huizenbouwer Central China Management op sociale media. "We helpen de boeren met liefde en maken het makkelijker voor hen om huizen te kopen." Sinds de start van de knoflookcampagne zijn volgens hete bedrijf ongeveer dertig huizen verkocht.
De huizenverkoop in China is al elf maanden op rij gedaald en lag in mei 31,5 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar, blijkt uit officiële statistieken.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt dat vijf vrachtwagens met noodhulp zijn aangekomen in de Gazastrook. Het is voor het eerst in 2,5 maand dat er humanitaire hulp binnenkomt in het gebied. Israël besloot op 2 maart om alle leveringen van noodhulp te blokkeren.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft Equatoriaal-Guinea gelijk gegeven in een decennialange ruzie met Gabon over drie piepkleine eilandjes. Daar woont vrijwel niemand, maar omdat er mogelijk olie en gas te winnen valt in de omgeving maakten beide West-Afrikaanse landen aanspraak op de eilanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de nieuwe paus Leo XIV uitgenodigd voor een bezoek aan het Witte Huis. Vicepresident JD Vance heeft de kerkleider maandagochtend een brief overhandigd met de invitatie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël verwacht dat nieuwe distributiecentra voor de verdeling van hulpgoederen in de Gazastrook binnen enkele dagen in gebruik genomen kunnen worden. In de tussentijd worden vanaf maandag alvast weer vrachtwagens met hulpgoederen doorgelaten, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - De Spaanse premier Pedro Sánchez roept de European Broadcasting Union (EBU) op om Israël uit te sluiten van het Eurovisie Songfestival, net zoals eerder met Rusland gebeurde. Dat zei de premier op een persconferentie. "We kunnen niet met twee maten meten als het om cultuur gaat."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Met de eerste EU-VK-top in Londen na de Brexit hopen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk dat "een nieuw tijdperk is aangebroken" in de verhoudingen. Dat zeiden de Britse premier Keir Starmer, voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en voorzitter van de Europese Raad António Costa op een persconferentie. Ze kondigden aan dat er elk jaar een top tussen het VK en de EU komt.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De aankomend president van Roemenië zal ervoor zorgen dat zijn land een trouw lid van de NAVO blijft, heeft hij NAVO-topman Mark Rutte verzekerd. Ook gaat Roemenië investeren in defensie, belooft verkiezingswinnaar Nicusor Dan.
3 uur geleden