Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese olieconcerns boeken recordwinsten door hoge olieprijs

Chinese olieconcerns boeken recordwinsten door hoge olieprijs

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese oliebedrijven hebben de eerste zes maanden van dit jaar afgesloten met recordwinsten, geholpen door de gestegen olieprijzen. De bedrijven, waaronder Petrochina, Sinopec en Cnooc, zijn erin geslaagd om de vele crises in het land te doorstaan, waaronder de problemen op de vastgoedmarkt en de impact van het strenge coronabeleid.

De oliebedrijven merkten wel dat de binnenlandse vraag naar olie en gas minder groot was, maar dit werd ruimschoots gecompenseerd door de hogere prijzen. Daarbij is de verwachting dat de economie van China, in omvang de tweede ter wereld, de komende tijd zal aantrekken. Beleidsmakers in China zetten alles op alles om de economie aan te jagen en dat is ook goed nieuws voor de olieconcerns.

In de eerste zes maanden bedroeg de gemiddelde prijs van ruwe olie wereldwijd 105 dollar per vat. Daarmee lag de prijs 60 procent hoger dan in dezelfde periode van 2021. Dit is een meevaller is voor olieproducenten na meerdere jaren met lage prijzen.

De oliemaatschappijen waarschuwden wel dat de wereldeconomie wordt bedreigd door stagflatie en geopolitieke spanningen. Vooral dat laatste aspect zal zorgen voor sterk schommelende olieprijzen. Verder verwachten de bedrijven de investeringen in olie- en gasproductie op te voeren, vooral om aan de Chinese behoefte van energiezekerheid te kunnen voldoen.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

4 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

5 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

6 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

6 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

7 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

8 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

8 uur geleden