Chinese olieconcerns boeken recordwinsten door hoge olieprijs
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese oliebedrijven hebben de eerste zes maanden van dit jaar afgesloten met recordwinsten, geholpen door de gestegen olieprijzen. De bedrijven, waaronder Petrochina, Sinopec en Cnooc, zijn erin geslaagd om de vele crises in het land te doorstaan, waaronder de problemen op de vastgoedmarkt en de impact van het strenge coronabeleid.
De oliebedrijven merkten wel dat de binnenlandse vraag naar olie en gas minder groot was, maar dit werd ruimschoots gecompenseerd door de hogere prijzen. Daarbij is de verwachting dat de economie van China, in omvang de tweede ter wereld, de komende tijd zal aantrekken. Beleidsmakers in China zetten alles op alles om de economie aan te jagen en dat is ook goed nieuws voor de olieconcerns.
In de eerste zes maanden bedroeg de gemiddelde prijs van ruwe olie wereldwijd 105 dollar per vat. Daarmee lag de prijs 60 procent hoger dan in dezelfde periode van 2021. Dit is een meevaller is voor olieproducenten na meerdere jaren met lage prijzen.
De oliemaatschappijen waarschuwden wel dat de wereldeconomie wordt bedreigd door stagflatie en geopolitieke spanningen. Vooral dat laatste aspect zal zorgen voor sterk schommelende olieprijzen. Verder verwachten de bedrijven de investeringen in olie- en gasproductie op te voeren, vooral om aan de Chinese behoefte van energiezekerheid te kunnen voldoen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.
57 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen aan een aantal Europese landen over hun steun aan Groenland zullen waarschijnlijk maar een beperkte impact hebben op de inflatie in het eurogebied. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een interview met de Franse radiozender RTL op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De maximaal 2 miljard euro die het demissionaire kabinet wil bijdragen aan de verduurzaming van Tata Steel is juridisch onhoudbaar. Dit concludeert de juridische organisatie Advocates for the Future (AftF) na een uitgebreide analyse van de intentieverklaring uit september vorig jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend na de koersverliezen eerder deze week. Beleggers blijven terughoudend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Op dinsdag werden daardoor flinke verliezen geleden op Wall Street, waar weer werd gehandeld na een lang weekend.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV gaat een verzoek aan de Europese Commissie sturen om te handhaven op de Nederlandse invoering van de Europese richtlijn over minimumlonen. De Eerste Kamer stemde dinsdag in met een voorstel om die richtlijn te vertalen naar Nederlandse wetgeving. Maar dat voorstel voldoet niet aan de eisen, zegt FNV.
2 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Kunstmatige intelligentie zal "grootschalige immigratie" om de economie en arbeidsmarkten van westerse landen te ondersteunen overbodig maken. Dat heeft topman Alex Karp van het Amerikaanse technologiebedrijf Palantir gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. "Er zullen meer dan genoeg banen zijn voor de burgers van uw land, vooral voor mensen met een beroepsopleiding."
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voormalig Unilever-topman Hein Schumacher gaat leiding geven aan de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Hij neemt op 26 januari de hoogste functie bij het in Zwitserland gevestigde bedrijf over van vertrekkend topman Peter Feld.
4 uur geleden