Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese miljoenenstad Chengdu langer in lockdown vanwege corona

Chinese miljoenenstad Chengdu langer in lockdown vanwege corona

CHENGDU (ANP/DPA) - De Chinese miljoenenstad Chengdu blijft tenminste tot woensdag in lockdown vanwege een uitbraak van het coronavirus. De maatregel had eigenlijk zondag na vier dagen moeten aflopen. De autoriteiten vinden dat er nog op grote schaal moet worden getest om de situatie onder controle te krijgen in de hoofdstad van de provincie Sichuan.

Chengdu ligt in het midden van China en is een belangrijk economisch centrum. De stad, een van de grootste van het land, heeft zo'n 16 miljoen inwoners en met de omliggende gebieden zelfs zo'n 21 miljoen. De maatregelen houden onder meer in dat elk huishouden per dag slechts een iemand naar de winkels mag sturen om boodschappen te doen. De persoon in kwestie moet wel in de 24 uur daarvoor negatief zijn getest.

De bevolking vreesde al dat de lockdown langer dan vier dagen zou duren. In april werd Shanghai aanvankelijk ook voor vier dagen afgesloten, maar uiteindelijk konden de meeste inwoners van de economische metropool een maand of twee niet naar buiten.

In de afgelopen weken zijn ook in andere steden maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus genomen. Volgens Chinese media hebben momenteel 33 steden met ongeveer 65 miljoen inwoners te maken met beperkende maatregelen.

Meer uit Buitenland

Lula veroordeelt 'extremisten' om nepnieuws over klimaat

BELÉM (ANP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de officieuze opening van de VN-klimaattop in zijn land aangegrepen voor een tirade tegen desinformatie over het klimaat. "Extremisten verspreiden nepnieuws voor hun eigen electorale gewin", zei hij in Belém tegen zijn toehoorders, zonder namen te noemen.

5 minuten geleden
Guterres verwijt leiders 'dodelijke nalatigheid' met klimaat

BELÉM (ANP) - VN-chef António Guterres heeft regeringsleiders in het Braziliaanse Belém ervan langs gegeven, omdat ze er niet in slagen de opwarming van de aarde onder de 1,5 graad te houden. "Dat is moreel falen en dodelijke nalatigheid", zei hij vanaf het podium op de top voor tientallen regeringsleiders. Die bijeenkomst gaat vooraf aan de VN-klimaattop, die maandag begint.

6 minuten geleden
2025 naar verwachting in top drie van warmste jaren ooit gemeten

BONN (ANP) - Het jaar 2025 komt naar verwachting in de top drie terecht van warmste jaren ooit. Dat heeft de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) berekend. De VN-organisatie denkt niet dat dit jaar het hitterecord van 2024 gaat verbreken. Wel wordt dit jaar waarschijnlijk het op een na of op twee na warmste jaar ooit.

45 minuten geleden
Nancy Pelosi stelt zich in 2026 niet herkiesbaar voor Congres

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi stelt zich in 2026 niet herkiesbaar voor het Congres. De 85-jarige prominente Democraat zit sinds 1987 namens de staat Californië in het Huis van Afgevaardigden en was daar jarenlang voorzitter van.

55 minuten geleden
Belgisch luchtbewakingscentrum wordt versterkt

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische luchtbewakingscentrum wordt versterkt, heeft de Belgische minister van Defensie Theo Francken donderdag gezegd na afloop van de Nationale Veiligheidsraad. Het NASC (National Air Security Center) in Bevekom moet vanaf 1 januari volledig operationeel zijn. De Veiligheidsraad was donderdagochtend bijeengekomen om de vele drone-incidenten van deze week boven verschillende Belgische luchthavens en militaire bases te bespreken.

2 uur geleden
Tientallen leiders bespreken klimaat, grote uitstoters ontbreken

BELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém zijn meer dan vijftig wereldleiders donderdag en vrijdag bijeen om hun aanpak van klimaatverandering te bespreken. De World Leaders Climate Action Summit, zoals de top heet, gaat vooraf aan de VN-klimaattop, die maandag begint. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. De leiders van vier van de vijf grootste uitstoters van broeikasgassen ontbreken echter.

3 uur geleden
Bronnen: Amerikaanse militairen mogelijk naar basis Damascus

DAMASCUS (ANP) - De Verenigde Staten treffen voorbereidingen om militairen naar een luchtmachtbasis te sturen bij de Syrische hoofdstad Damascus. Dat initiatief maakt deel uit van pogingen een veiligheidspact te sluiten tussen de nieuwe Syrische machtshebbers en Israël, bericht persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen.

4 uur geleden