Chinese miljoenenstad Chengdu in lockdown vanwege corona
CHENGDU (ANP) - In China gaat de miljoenenstad Chengdu in lockdown vanwege een uitbraak van het coronavirus. Alle inwoners van Chengdu, een van de grootste steden van China, moeten donderdag vanaf 18.00 uur (lokale tijd) binnenblijven. De komende vier dagen wordt er in de hoofdstad van de provincie Sichuan uitgebreid getest.
Chengdu ligt in het midden van het land en is een belangrijk economisch centrum. De stad zelf telt zo'n 16 miljoen mensen en de gelijknamige prefectuur zo'n 21 miljoen. Elk huishouden mag per dag een iemand naar de winkels sturen voor de dagelijkse benodigdheden, meldde het stadsbestuur. Maar dan moet diegene wel in de 24 uur daarvoor negatief zijn getest.
Het is onduidelijk of de lockdown wordt opgeheven als de massale testcampagne in de loop van zondag is afgerond. Chengdu is de grootste stad die op slot gaat sinds de twee maanden durende lockdown in Shanghai eerder dit jaar. Andere grote Chinese steden als Shenzhen in het zuiden en Dalian in het noordoosten hebben de coronamaatregelen deze week ook aangescherpt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.
12 minuten geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn krijgsmacht Iran aan het raken is, maar "nog niet eens hard". De "grote golf" moet nog komen, aldus Trump tegen CNN. "Die grote komt snel."
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Israël heeft tot nu toe meer dan zeshonderd doelen aangevallen in Iran, meldt het Israëlische leger. Het zou gaan om ruim twintig locaties die gelinkt waren aan Iraanse militaire leiders, zeker 150 raketlanceerinstallaties en meer dan tweehonderd luchtafweersystemen.
1 uur geledenÎLE LONGUE (ANP) - Frankrijk wil de beschermende werking van zijn kernwapenarsenaal delen met anderen. Het praat met Nederland en zeven andere Europese landen over "vooruitgeschoven afschrikking", zegt president Emmanuel Macron in een langverwachte toespraak. Deze bondgenoten mogen volgens hem meedoen aan oefeningen met Franse kernwapens. In geval van "crisis" kunnen die wapens ook in de partnerlanden worden gestationeerd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte is blij met de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran. Hij wijst erop dat het Iraanse regime een groot gevaar vormt voor NAVO-landen en hun bondgenoten.
2 uur geleden