Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese mensenrechtenadvocaat Wang Quanzhang vrijgelaten

Chinese mensenrechtenadvocaat Wang Quanzhang vrijgelaten

TIANJIN (ANP) - In China is de prominente mensenrechtenadvocaat Wang Quanzhang vrijgelaten. Dat heeft zijn vrouw Li Wenzu gemeld op Twitter. Ze zegt dat ze haar man aan de telefoon heeft gehad. Tijdens het gesprek zei Wang dat hij in zijn huis in Jinan zit.

Wanneer hij zijn vrouw en zoon weer kan zien is niet duidelijk. Wang zou na zijn vrijlating 14 dagen in thuisquarantaine moeten omdat in de gevangenis waar hij was gedetineerd, corona heerst. Dat kreeg althans de Chinese mensenrechtenorganisatie Minsheng Guancha eerder te horen van de autoriteiten.

Wang Quanzhang werd in 2015 gearresteerd met meer dan tweehonderd andere advocaten en mensenrechtenactivisten tijdens een hard optreden van de overheid tegen mensen die het opnamen voor slachtoffers van politieke repressie. Wang behandelde destijds gevoelige zaken, waaronder verdenkingen van martelingen door de politie. Ook verdedigde hij aanhangers van de verboden Falun Gong-beweging. Begin vorig jaar werd Wang veroordeeld tot 4,5 jaar cel, na een proces achter gesloten deuren.

Meer uit Buitenland

Duitse media: verdachte Stade had eerder dochtertje verwond

STADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.

3 uur geleden
Dodental Venezuela gestegen naar 1943

CARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.

5 uur geleden
Trump: verlies rond geboorterecht jammer, Congres moet erop door

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.

6 uur geleden
Motie van wantrouwen tegen Franse regering om aanpak hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.

7 uur geleden
NYT: Oman presenteert plan voor servicekosten Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP) - Oman heeft een plan gemaakt voor het heffen van servicekosten in de Straat van Hormuz, meldt The New York Times op basis van ingewijden. Oman zou daarover zelfs al een officieel voorstel hebben ingediend bij de Verenigde Staten, die sterk tegen betalingen in de zeestraat zijn.

7 uur geleden
VN slaat alarm over situatie Venezuela na aardbeving

CARACAS (ANP) - De Verenigde Naties waarschuwen dat de nood in Venezuela bijna een week na de verwoestende aardbevingen nog altijd hoog is. Honderdduizenden mensen raakten ontheemd en besmettelijke ziektes dreigen om zich heen te grijpen, stelt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.

8 uur geleden
Hoogste hof VS verwerpt poging Trump om geboorterecht te beperken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige nederlaag geleden bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten. De hoogste federale rechters blokkeerden een poging van de president om de automatische toekenning te beperken van de Amerikaanse nationaliteit aan kinderen van buitenlanders die in de VS worden geboren. Die praktijk staat bekend als birthright citizenship.

8 uur geleden