Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese maaltijdapp Meituan krijgt waarschijnlijk grote boete

Chinese maaltijdapp Meituan krijgt waarschijnlijk grote boete

PEKING (ANP) - Het Chinese Meituan, de grootste maaltijdbezorger ter wereld, krijgt als het aan de Chinese mededingingsautoriteit ligt een boete van omgerekend 1 miljard dollar. Het concern zou misbruik gemaakt hebben van de concurrentiepositie en daarmee andere bedrijven hebben benadeeld, meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Ook zakenkrant The Wall Street Journal bericht over de dreigende straf.

Meituan, die behalve een marktplaats voor miljoenen restaurants is ook hotelboekingen en de bezorging van boodschappen aanbiedt, zou hebben voorkomen dat bedrijven hun spullen en diensten ook op andere platformen konden aanbieden. De boete wordt naar verwachting de komende weken bekendgemaakt en het boetebedrag kan nog veranderen. Meituan zou dan ook de bezigheden moeten aanpassen en stoppen met bepaalde exclusieve overeenkomsten met andere aanbieders op het platform.

Meituan wilde nog niet reageren op de mogelijke boete. De Chinese concurrentiewaakhond kondigde het onderzoek in april aan, kort nadat het mede-internetgigant Alibaba een recordboete van bijna 3 miljard dollar oplegde voor soortgelijke monopoliepraktijken.

Meituan werd dit jaar al twee keer eerder schuldig bevonden aan oneerlijke concurrentie. Daarvoor moest het bedrijf al boetes betalen, meldden lokale media. Het bedrijf verwierp eerdere beschuldigingen dat het stevige commissies verlangde van restaurants tijdens de coronapandemie vorig jaar.

Ook andere Chinese techbedrijven worden door de Chinese overheid intussen hard aangepakt, waaronder taxi-app Didi. Kort nadat het bedrijf een Amerikaanse beursnotering kreeg, werd bekend dat er een cyberveiligheidsonderzoek komt naar de app. Afgelopen maand stelde de waakhond al regels op voor Chinese maaltijdbezorgers zodat de omstandigheden van werknemers verbeteren. Zo moesten bezorgroutes aangepast worden. Ook moesten er redelijke bezorgtijden komen.

Meer uit Financieel

VNO-NCW noemt stijgende energieprijzen 'natuurlijk zorgelijk'

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW noemt de snelle stijging van de energieprijzen "natuurlijk zorgelijk". Een woordvoerder van de ondernemersorganisatie laat weten dat er "nauw overleg" is met het kabinet en de leden.

21 minuten geleden
Brussel hoopt met kleine kernreactoren op 'industriële doorbraak'

STRAATSBURG (ANP) - Kleine kernreactoren zouden weleens voor een "industriële doorbraak" kunnen zorgen in Europa, zo staat in een strategie van de Europese Commissie. Deze kleine modulaire kernreactoren, ook wel SMR's genoemd, zouden al begin 2030 in de lidstaten moeten verrijzen, schrijft de Commissie. Daar is wel genoeg geld, mankracht, een sterke toeleveringsketen en snelle afgifte van vergunningen voor nodig, aldus de Commissie.

42 minuten geleden
Wall Street daalt na opleving door hoop op einde Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, na de koerswinsten een dag eerder. De hoop dat het einde van de oorlog in het Midden-Oosten in zicht is, zorgde maandag nog voor een positieve draai op Wall Street nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De olieprijzen, die door de oorlog flink zijn gestegen, gingen daardoor omlaag. Dat wakkerde de hoop aan dat de impact van de hogere energieprijzen op de inflatie mogelijk tijdelijk zal zijn.

1 uur geleden
Vervoersbranche maakt zich zorgen over gestegen brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) maakt zich zorgen over de door de Iranoorlog gestegen brandstofprijzen. Volgens de brancheorganisatie voor zorgvervoer, touringcar- en taxibedrijven komt de winstmarge bij vervoerders onder druk te staan omdat ze de hogere kosten vaak niet kunnen doorrekenen aan klanten.

1 uur geleden
Dwangsommen tot 10 miljoen euro voor Meta

AMSTERDAM (ANP) - Meta Platforms moet dwangsommen tot maximaal 10 miljoen euro betalen voor het uitvoeren van aanpassingen bij Facebook en Instagram. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam bepaald.

1 uur geleden
Ook KLM verhoogt ticketprijzen om scherp gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM gaat de scherp gestegen kerosineprijs doorberekenen in zijn ticketprijzen. Hoeveel duurder vliegtickets worden, kon een woordvoerster niet zeggen.

1 uur geleden
Schepen tanken minder brandstof door hoge dieselprijs

DORDRECHT (ANP) - Binnenvaartschepen tanken deze week minder brandstof door de flink gestegen dieselprijs, merken de zogeheten bunkerstations. Deze stations, waar binnenvaartschepen brandstof inslaan, hadden het een week eerder juist veel drukker dan normaal.

1 uur geleden