Chinese maaltijdapp Meituan krijgt waarschijnlijk grote boete
PEKING (ANP) - Het Chinese Meituan, de grootste maaltijdbezorger ter wereld, krijgt als het aan de Chinese mededingingsautoriteit ligt een boete van omgerekend 1 miljard dollar. Het concern zou misbruik gemaakt hebben van de concurrentiepositie en daarmee andere bedrijven hebben benadeeld, meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Ook zakenkrant The Wall Street Journal bericht over de dreigende straf.
Meituan, die behalve een marktplaats voor miljoenen restaurants is ook hotelboekingen en de bezorging van boodschappen aanbiedt, zou hebben voorkomen dat bedrijven hun spullen en diensten ook op andere platformen konden aanbieden. De boete wordt naar verwachting de komende weken bekendgemaakt en het boetebedrag kan nog veranderen. Meituan zou dan ook de bezigheden moeten aanpassen en stoppen met bepaalde exclusieve overeenkomsten met andere aanbieders op het platform.
Meituan wilde nog niet reageren op de mogelijke boete. De Chinese concurrentiewaakhond kondigde het onderzoek in april aan, kort nadat het mede-internetgigant Alibaba een recordboete van bijna 3 miljard dollar oplegde voor soortgelijke monopoliepraktijken.
Meituan werd dit jaar al twee keer eerder schuldig bevonden aan oneerlijke concurrentie. Daarvoor moest het bedrijf al boetes betalen, meldden lokale media. Het bedrijf verwierp eerdere beschuldigingen dat het stevige commissies verlangde van restaurants tijdens de coronapandemie vorig jaar.
Ook andere Chinese techbedrijven worden door de Chinese overheid intussen hard aangepakt, waaronder taxi-app Didi. Kort nadat het bedrijf een Amerikaanse beursnotering kreeg, werd bekend dat er een cyberveiligheidsonderzoek komt naar de app. Afgelopen maand stelde de waakhond al regels op voor Chinese maaltijdbezorgers zodat de omstandigheden van werknemers verbeteren. Zo moesten bezorgroutes aangepast worden. Ook moesten er redelijke bezorgtijden komen.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
42 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
5 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
10 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
11 uur geleden