Chinese leider Xi bezoekt ziekenhuis met coronaviruspatiënten
PEKING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft in Peking een bezoek gebracht aan een ziekenhuis waar patiënten met het nieuwe coronavirus worden behandeld. De president hield zich de afgelopen tijd grotendeels op de achtergrond terwijl het virus om zich heen greep, maar verscheen maandag in de openbaarheid en liet onder meer zijn temperatuur meten.
Staatsmedia berichten dat Xi, die een beschermend mondmasker droeg, een ontmoeting had met artsen in het Ditan-ziekenhuis in de Chinese hoofdstad. Daar observeerde hij de behandeling van patiënten en sprak via videoverbinding met medisch personeel in Wuhan, de miljoenenstad waar het virus voor het eerst de kop opstak. De president bezocht ook een woonwijk in Peking.
Xi noemde het virus eerder al een "demon" die bestreden moet worden. Hij gaf premier Li Keqiang de leiding over een werkgroep die de uitbraak moet indammen. Li, die daarmee een erg zichtbare rol kreeg, bracht vorige maand ook een bezoek aan Wuhan.
De Chinese overheid heeft ingrijpende maatregelen genomen om de verspreiding van het virus een halt toe te roepen. Sommige plaatsen veranderden feitelijk in spooksteden. Inmiddels hebben meer dan 40.000 mensen het virus opgelopen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.
18 uur geleden