Chinese krant: Boeing 737 MAX aangekomen voor testvluchten
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 737 MAX is in Shanghai aangekomen om door de Chinese luchtvaarttoezichthouder aan testvluchten te worden onderworpen, schrijft de Chinese nieuwssite The Paper. Daarmee wordt een stap gezet naar het opheffen van het vliegverbod voor dat type toestel in China.
Het Aziatische land vaardigde als eerste een vliegverbod uit voor de 737 MAX, enkele uren na een fatale crash met zo'n toestel in Ethiopië begin maart 2019. Dat was al de tweede dodelijke crash in korte tijd, nadat in Indonesië ook een 737 MAX was neergestort. De oorzaak van beide ongelukken bleek te liggen in een systeem dat de neus van het vliegtuig herhaaldelijk naar beneden drukte in situaties waarin dat niet nodig was.
Tot nu toe mogen de Boeing-toestellen in China niet gebruikt worden. In november kreeg Boeing in de Verenigde Staten het groene licht waardoor de vliegtuigen weer mochten vliegen. In januari volgde ook goedkeuring uit de Europese Unie en Canada.
China is een belangrijke groeimarkt voor Boeing. De positie van het Amerikaanse bedrijf in die markt staat door het vliegverbod onder druk.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.
50 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders van FNV willen meer macht. Ze gaan de ondernemingskamer vragen om een uitbreiding van hun mandaat om de vakbond uit de crisis te halen, hebben de toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts bekendgemaakt. "Deze stap is helaas nodig om de impasse te doorbreken", aldus Asscher.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse techinvesteerder Prosus heeft interesse getoond in een mogelijke overname van Mobile.de, een grote Duitse onlinemarktplaats voor auto's. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak tegen persbureau Reuters.
5 uur geleden