Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese klimaatdoelen vereisen 19 biljoen euro aan investeringen

Chinese klimaatdoelen vereisen 19 biljoen euro aan investeringen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China zal ongeveer 130 biljoen yuan, omgerekend bijna 19 biljoen euro, moeten investeren om de ambitieuze klimaatdoelstellingen van het land te realiseren. Dat heeft de belangrijkste klimaatexpert van China, Xie Zhenhua, gezegd tijdens een bijeenkomst, meldde de Chinese krant National Business Daily.

Volgens de klimaatgezant zullen de investeringen, die nodig zijn om ervoor te zorgen dat de CO2-uitstoot vanaf de piek in 2030 zal worden teruggebracht naar nul in 2060, enorme kansen bieden voor de duurzame energiesector. China heeft al de grootste zonne- en windenergieparken ter wereld en installeert enorme hoeveelheden nieuwe zonnepanelen en windturbines in afgelegen woestijngebieden.

China, de grootste uitstoter van koolstofdioxide (CO2) ter wereld, kampt echter met grote uitdagingen die worden veroorzaakt door de vertragende economische groei van het land en de toegenomen geopolitieke onrust. "Het zal niet eenvoudig zijn om binnen zeven jaar de maximale uitstoot te bereiken en daarna in dertig jaar de uitstoot terug te dringen tot nul, en daarnaast te zorgen voor economische stabiliteit", aldus Xie. "Het vereist een extreem zware inspanning."

Om op koers te blijven om de ergste gevolgen van de klimaatverandering te voorkomen, moet tot 2025 wereldwijd zo'n 2 biljoen euro per jaar worden geïnvesteerd in duurzame energie, bleek uit berekeningen van economen van Bloomberg eerder dit jaar. Dat is meer dan drie keer zoveel als het niveau van de investeringen in 2021.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

43 minuten geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

2 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

4 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

5 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

6 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

6 uur geleden