Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese klimaatdoelen vereisen 19 biljoen euro aan investeringen

Chinese klimaatdoelen vereisen 19 biljoen euro aan investeringen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China zal ongeveer 130 biljoen yuan, omgerekend bijna 19 biljoen euro, moeten investeren om de ambitieuze klimaatdoelstellingen van het land te realiseren. Dat heeft de belangrijkste klimaatexpert van China, Xie Zhenhua, gezegd tijdens een bijeenkomst, meldde de Chinese krant National Business Daily.

Volgens de klimaatgezant zullen de investeringen, die nodig zijn om ervoor te zorgen dat de CO2-uitstoot vanaf de piek in 2030 zal worden teruggebracht naar nul in 2060, enorme kansen bieden voor de duurzame energiesector. China heeft al de grootste zonne- en windenergieparken ter wereld en installeert enorme hoeveelheden nieuwe zonnepanelen en windturbines in afgelegen woestijngebieden.

China, de grootste uitstoter van koolstofdioxide (CO2) ter wereld, kampt echter met grote uitdagingen die worden veroorzaakt door de vertragende economische groei van het land en de toegenomen geopolitieke onrust. "Het zal niet eenvoudig zijn om binnen zeven jaar de maximale uitstoot te bereiken en daarna in dertig jaar de uitstoot terug te dringen tot nul, en daarnaast te zorgen voor economische stabiliteit", aldus Xie. "Het vereist een extreem zware inspanning."

Om op koers te blijven om de ergste gevolgen van de klimaatverandering te voorkomen, moet tot 2025 wereldwijd zo'n 2 biljoen euro per jaar worden geïnvesteerd in duurzame energie, bleek uit berekeningen van economen van Bloomberg eerder dit jaar. Dat is meer dan drie keer zoveel als het niveau van de investeringen in 2021.

Meer uit Financieel

Kantoren Deutsche Bank doorzocht om beschuldigingen van witwassen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.

9 minuten geleden
ASML-bestuurder heeft weinig zorgen over mogelijke AI-zeepbel

VELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.

11 minuten geleden
Rijksambtenaren houden eerste 'prikactie' voor meer loon

UTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.

1 uur geleden
Rederij Maersk meldt verstoringen door winterweer Zuidwest-Europa

KOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.

2 uur geleden
Webwinkelconcern Amazon schrapt ongeveer 16.000 banen

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 kantoorbanen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.

2 uur geleden
Reuters: China geeft toestemming voor import AI-chips uit VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft drie grote technologiebedrijven toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.

3 uur geleden
KLM hervat vrijdag vluchten naar Dubai

AMSTERDAM (ANP) - KLM verwacht vrijdag weer naar Dubai te vliegen. Vluchten naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv gaan voorlopig nog niet door. Dat meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Vorige week vrijdag maakte KLM bekend meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten te mijden vanwege de "geopolitieke situatie".

3 uur geleden