Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese inflatie neemt toe tot hoogste niveau in zes maanden

Chinese inflatie neemt toe tot hoogste niveau in zes maanden

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in China zijn in augustus licht opgelopen tot het hoogste niveau in zes maanden. Hoewel de stijgende inflatie een lichtpuntje vormt voor de Chinese economie, die tussen oktober 2023 en januari 2024 kampte met een periode van deflatie ofwel negatieve inflatie, blijft de inflatie op een laag niveau en viel het lager uit dan economen hadden verwacht. Het inflatiecijfer nam de zorgen over de kwakkelende Chinese economie, die kampt met zwakke consumentenbestedingen en een aanhoudende vastgoedcrisis, dan ook niet weg.

Terwijl veel grote westerse economieën worstelen met de dreiging van een hoge inflatie, probeert China juist een nieuwe periode van deflatie te voorkomen. Deflatie, ofwel dalende prijzen voor goederen en diensten, is slecht voor de economie, omdat consumenten hun aankopen uitstellen in de hoop dat goederen nog goedkoper worden.

De inflatie kwam vorige maand uit op 0,6 procent, ten opzichte van 0,5 procent in juli, meldde het Chinese statistiekbureau. Economen hadden gerekend op een stijging van de consumentenprijzen met 0,7 procent. De inflatie werd gestuwd door een stijging van de voedselprijzen. Vooral de prijzen van verse groenten namen flink toe door de hevige regenval in het land. De kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen van voeding en energie niet worden meegenomen, bedroeg 0,3 procent. Dat is het laagste niveau sinds maart 2021.

Steunmaatregelen

Het statistiekbureau maakte ook bekend dat de prijzen die fabrikanten voor hun producten vragen in augustus met 1,8 procent zijn gedaald. De afzetprijzen laten daarmee al 23 maanden op rij een daling zien. De producentenprijzen kunnen invloed hebben op de inflatie omdat ze worden doorberekend aan afnemers. Bij sterk stijgende afzetprijzen kan de inflatie worden aangewakkerd, terwijl bij dalende prijzen de inflatie wordt afgeremd.

De Chinese overheid voerde dit jaar de steunmaatregelen voor de particuliere sector op om de consumptie van huishoudens aan te jagen. Ook heeft de Chinese centrale bank de rente verlaagd om de economie te steunen. De zwakke inflatiecijfers zijn echter een verder signaal dat China moeite heeft om de binnenlandse bestedingen te stimuleren en de doelstelling van een economische groei van 5 procent in 2024 te halen.

Meer uit Financieel

Nasdaq weer hard omlaag, chipbedrijf AMD keldert na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen gesloten, met opnieuw een scherp verlies voor de technologiegraadmeter Nasdaq. Chipbedrijf Advanced Micro Devices (AMD) was een opvallende daler met een min van ruim 17 procent na tegenvallende vooruitzichten. Andere grote chipfondsen op Wall Street werden mee omlaag getrokken door de koersval van AMD. Ook waren er weer veel bedrijfsresultaten.

16 minuten geleden
VS, EU en Japan willen alliantie zeldzame grondstoffen vormen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten, de Europese Unie en Japan hebben woensdag stappen gezet voor de vorming van een alliantie op het gebied van zeldzame grondstoffen die bijvoorbeeld nodig zijn voor de energietransitie en hightech. Die alliantie moet zorgen voor tegenwicht tegen China dat dominant is op de wereldwijde markt voor zeldzame metalen en mineralen.

1 uur geleden
Bessent: Amerikaanse volk is vertrouwen in Fed kwijtgeraakt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.

3 uur geleden
Groot banenverlies bij krant The Washington Post

WASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.

4 uur geleden
Zenuwachtige beursdag eindigt in klein verlies, TomTom onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.

4 uur geleden
China: EU discrimineert met onderzoek windmolenbedrijf Goldwind

BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.

5 uur geleden
EU-parlement gaat weer door met stemming over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.

6 uur geleden