Chinese inflatie daalt, gedrukt door lockdown
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in maart lager uitgekomen dan in februari vanwege de zwakke vraag veroorzaakt door de lockdown tegen het nieuwe coronavirus. De inflatie kwam uit op 4,3 procent op jaarbasis, van 5,2 procent in februari. Dat is het laagste niveau sinds oktober. Economen hadden in doorsnee op een sterkere prijsstijging gerekend.
De vraag naar goederen bleef zwak ondanks de versoepeling van overheidsbeperkingen tegen het longvirus. Fabrieken kregen mede daardoor lagere prijzen betaald voor hun producten. Daarnaast stegen de prijzen voor voedingswaren als varkensvlees, groente en fruit minder hard. Verder drukten de sterk gedaalde olieprijzen op de inflatie.
De Chinese kerninflatie, waar geen rekening wordt gehouden met de prijzen van voedsel en energie, liep in maart wel licht op tot 1,2 procent. In februari was dat nog 1 procent. Dat is nog steeds een vrij laag niveau.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verkorten van de WW kan iets helpen om extra mensen aan het werk te krijgen, maar het effect is "beperkt", heeft het Centraal Planbureau (CPB) becijferd. Een kabinetsplan met zo'n maatregel werd onlangs uitgesteld na forse kritiek vanuit de vakbonden en meerdere oppositiepartijen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
7 uur geleden