Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese industrie groeide nauwelijks in januari

Chinese industrie groeide nauwelijks in januari

BEIJING (ANP) - De bedrijvigheid in de Chinese industrie is deze maand slechts minimaal gegroeid. Coronamaatregelen als lokale lockdowns, een door financiële problemen bij vastgoedbedrijven lagere activiteit in de bouwsector en seizoensinvloeden spelen daarin mee. China viert komende week het Chinese Nieuwjaar en daardoor liggen fabrieken doorgaans enige tijd stil.

Die normale lagere productie rond het nieuwjaarsfeest wordt dit jaar nog eens versterkt door de Olympische Spelen. Staalfabrieken zijn bijvoorbeeld opgedragen om de productie terug te brengen zodat ze minder vervuiling uitstoten en Beijing en de andere locaties tijdens de Winterspelen er beter uitzien.

De inkoopmanagersindex, waarmee de bedrijvigheid wordt gemeten, kwam voor de industrie uit op een stand van 50,1, meldde het Chinese statistiekbureau. Alles onder de 50 duidt op krimp, alles daarboven betekent groei. Een andere meting van onderzoeksbureau Markit, die de naam van mediabedrijf Caixin draagt, kwam zelfs uit op 49,1. Markit richt zich bij zijn onderzoek meer op kleinere, exportgerichte bedrijven.

Ook de dienstensector groeide minder hard dan in december met een stand van 50,3. Ook hier spelen lockdowns en de beperkte mogelijkheden voor Chinezen om tijdens de nieuwjaarsperiode naar familie elders in het land te reizen een rol.

De Chinese centrale bank probeerde al de economie weer harder te laten draaien met het verlagen van rentes en minder strenge eisen voor reserves voor banken. In antwoord op oproepen van de Chinese overheid gaf de centrale bank al aan meer te willen doen als dat nodig is.

Meer uit Financieel

Megabestelling van China Eastern voor Airbus-vliegtuigen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Nigeria beslist razendsnel over heropening oliebronnen

LAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Experts: oorlog in het Midden-Oosten verhoogt concurrentie om lng

HAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.

3 uur geleden
Lagarde: ECB staat klaar om rente indien nodig te verhogen

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.

3 uur geleden
AEX-index begint met winst door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".

4 uur geleden
Nieuwssite: deze week aanvraag voor beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.

4 uur geleden
Gasunie: voorraad gas daalt, maar tekort wordt niet verwacht

DEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.

4 uur geleden