Chinese handelaren bereiden zich voor op dreigende TikTok-ban
HONGKONG (ANP) - Meerdere Chinese handelaren op TikTok nemen voorzorgsmaatregelen voor het dreigende verbod van de videoapp in de Verenigde Staten. Ze stappen over naar concurrerende platforms of richten zich op andere overzeese markten, meldt de Hongkongse krant South China Morning Post.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel nog naar bezwaren van TikTok tegen de dreigende ban, die op 19 januari ingaat. Als het Chinese moederbedrijf ByteDance de Amerikaanse delen van TikTok niet verkoopt, wordt de app verboden in het land. Nieuwe downloads zouden dan niet mogelijk zijn en na verloop van tijd zijn ook updates moeilijk. TikTok heeft ongeveer 170 miljoen Amerikaanse gebruikers.
Qian Liu, een verkoper die twaalf winkels op TikTok runt gericht op Amerikaanse consumenten, is volgens de South China Morning Post inmiddels voorraden aan het afprijzen en stelt de aankoop van nieuwe voorraad uit, in afwachting van de definitieve uitspraak over de toekomst van de app. De krant sprak ook een handelaar die vorig jaar al is begonnen met verkopen op Amazon, Shein en andere platforms om zich in te dekken tegen een Amerikaans verbod op TikTok.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in maart in een trager tempo gegroeid, na een sterke start van het jaar. De groeivertraging weerspiegelt de toenemende impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de op een na grootste economie ter wereld. Chinese fabrikanten kampen met sterk gestegen grondstof- en energiekosten door de ontwrichting van de wereldwijde energievoorziening door de oorlog, die eind februari begon.
6 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het omgevallen Chinese vastgoedconcern Evergrande, Hui Ka Yan, heeft schuld bekend aan fraude en omkoping. Evergrande was ooit de grootste projectontwikkelaar, maar in 2021 kwam het bedrijf in de problemen toen het zijn schulden niet kon terugbetalen. Daarop volgde een crisis in de vastgoedsector van het Aziatische land.
7 minuten geledenFRANKFURT (ANP/AFP/DPA) - De staking bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breidt zich uit. Het cabinepersoneel gaat woensdag en donderdag het werk opnieuw neerleggen. Vrijdag werd ook al gestaakt door cabinewerkers bij Lufthansa. Ondertussen staken de piloten van Lufthansa voor de tweede dag op rij.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.
13 uur geleden