Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese handelaren bereiden zich voor op dreigende TikTok-ban

Chinese handelaren bereiden zich voor op dreigende TikTok-ban

HONGKONG (ANP) - Meerdere Chinese handelaren op TikTok nemen voorzorgsmaatregelen voor het dreigende verbod van de videoapp in de Verenigde Staten. Ze stappen over naar concurrerende platforms of richten zich op andere overzeese markten, meldt de Hongkongse krant South China Morning Post.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel nog naar bezwaren van TikTok tegen de dreigende ban, die op 19 januari ingaat. Als het Chinese moederbedrijf ByteDance de Amerikaanse delen van TikTok niet verkoopt, wordt de app verboden in het land. Nieuwe downloads zouden dan niet mogelijk zijn en na verloop van tijd zijn ook updates moeilijk. TikTok heeft ongeveer 170 miljoen Amerikaanse gebruikers.

Qian Liu, een verkoper die twaalf winkels op TikTok runt gericht op Amerikaanse consumenten, is volgens de South China Morning Post inmiddels voorraden aan het afprijzen en stelt de aankoop van nieuwe voorraad uit, in afwachting van de definitieve uitspraak over de toekomst van de app. De krant sprak ook een handelaar die vorig jaar al is begonnen met verkopen op Amazon, Shein en andere platforms om zich in te dekken tegen een Amerikaans verbod op TikTok.

Meer uit Financieel

Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

19 minuten geleden
Bloomberg: CVC praat met dsm-firmenich over koop diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.

1 uur geleden
Verlies voor AEX, ASML levert eerdere winst in en sluit lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten, waarmee een eerdere plus uit handen werd gegeven. Die neergang kwam door een koersdaling van ASML. De chipmachinemaker leverde een flinke winst van eerder op de dag in, ondanks sterke cijfers en vooruitzichten. ASML eindigde uiteindelijk 1,9 procent in het rood. Bij opening steeg het aandeel nog ruim 7 procent.

2 uur geleden
Duitse regering verlaagt groeiverwachting economie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.

3 uur geleden
Techaandelen gewild op Wall Street na sterke cijfers ASML

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.

4 uur geleden
Brussel bezorgd over groeiende afhankelijkheid Amerikaans lng

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.

5 uur geleden
Kantoren Deutsche Bank doorzocht om beschuldigingen van witwassen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.

5 uur geleden