Chinese handelaren bereiden zich voor op dreigende TikTok-ban
HONGKONG (ANP) - Meerdere Chinese handelaren op TikTok nemen voorzorgsmaatregelen voor het dreigende verbod van de videoapp in de Verenigde Staten. Ze stappen over naar concurrerende platforms of richten zich op andere overzeese markten, meldt de Hongkongse krant South China Morning Post.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel nog naar bezwaren van TikTok tegen de dreigende ban, die op 19 januari ingaat. Als het Chinese moederbedrijf ByteDance de Amerikaanse delen van TikTok niet verkoopt, wordt de app verboden in het land. Nieuwe downloads zouden dan niet mogelijk zijn en na verloop van tijd zijn ook updates moeilijk. TikTok heeft ongeveer 170 miljoen Amerikaanse gebruikers.
Qian Liu, een verkoper die twaalf winkels op TikTok runt gericht op Amerikaanse consumenten, is volgens de South China Morning Post inmiddels voorraden aan het afprijzen en stelt de aankoop van nieuwe voorraad uit, in afwachting van de definitieve uitspraak over de toekomst van de app. De krant sprak ook een handelaar die vorig jaar al is begonnen met verkopen op Amazon, Shein en andere platforms om zich in te dekken tegen een Amerikaans verbod op TikTok.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
6 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
11 uur geleden