Chinese handelaren bereiden zich voor op dreigende TikTok-ban
HONGKONG (ANP) - Meerdere Chinese handelaren op TikTok nemen voorzorgsmaatregelen voor het dreigende verbod van de videoapp in de Verenigde Staten. Ze stappen over naar concurrerende platforms of richten zich op andere overzeese markten, meldt de Hongkongse krant South China Morning Post.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof kijkt momenteel nog naar bezwaren van TikTok tegen de dreigende ban, die op 19 januari ingaat. Als het Chinese moederbedrijf ByteDance de Amerikaanse delen van TikTok niet verkoopt, wordt de app verboden in het land. Nieuwe downloads zouden dan niet mogelijk zijn en na verloop van tijd zijn ook updates moeilijk. TikTok heeft ongeveer 170 miljoen Amerikaanse gebruikers.
Qian Liu, een verkoper die twaalf winkels op TikTok runt gericht op Amerikaanse consumenten, is volgens de South China Morning Post inmiddels voorraden aan het afprijzen en stelt de aankoop van nieuwe voorraad uit, in afwachting van de definitieve uitspraak over de toekomst van de app. De krant sprak ook een handelaar die vorig jaar al is begonnen met verkopen op Amazon, Shein en andere platforms om zich in te dekken tegen een Amerikaans verbod op TikTok.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
10 uur geleden