Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese gevechtsvliegtuigen passeren weer middenlijn bij Taiwan

Chinese gevechtsvliegtuigen passeren weer middenlijn bij Taiwan

BEIJING/TAIPEI (ANP/RTR) - Weer zijn er Chinese schepen en gevechtsvliegtuigen de middenlijn in de straat van Taiwan gepasseerd. Volgens het Taiwanese ministerie van Defensie zijn zeventien luchtvaartuigen en vijf schepen de officieuze grens zaterdag overgestoken.

China hield aan het begin van de maand grote militaire oefeningen rond de eilandstaat, maar daarna is het niet gestopt met zijn militaire activiteiten in het gebied. In de tien dagen die volgden heeft Taiwan meerdere keren Chinese gevechtsvliegtuigen en schepen gezien waarvan een deel ook over de middenlijn trok.

De grote meerdaagse Chinese oefening volgde op het bezoek van de Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi aan Taipei. China zag dat als een provocatie omdat het de eilandstaat beschouwt als een afvallige provincie. Taiwan beschouwt op zijn beurt de aanhoudende militaire activiteiten van China als provocatie.

De Amerikaanse luchtmacht benadrukte vrijdag dat China's handelingen in het gebied het risico op escalatie verhogen. De komende weken zullen de Verenigde Staten zelf ook oefeningen uitvoeren in het gebied rond Taiwan.

Meer uit Buitenland

Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

2 uur geleden
Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

7 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

7 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

8 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

8 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

9 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

10 uur geleden