Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese Geely verkoopt meer auto's en verdubbelt winst

Chinese Geely verkoopt meer auto's en verdubbelt winst

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese autoconcern Geely Automobile Holdings, onder andere eigenaar van automerken als Zeekr, Lynk, Livan en grootaandeelhouder van Volvo, heeft de verkopen in het eerste kwartaal van dit jaar flink zien stijgen. Ondanks de toegenomen concurrentie en de prijzenoorlog op de Chinese markt wist het concern de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. De merken Zeekr en Lynk worden ook in Nederland verkocht.

Geely maakte voor het eerst de resultaten over een kwartaal bekend. Eerder meldde het bedrijf alleen de cijfers per halfjaar. Het concern volgt daarmee de lijn van dochterbedrijf Zeekr, dat vorige maand een aparte beursnotering kreeg in New York, en dat ook per kwartaal de resultaten publiceert.

Geely verkocht in de eerste drie maanden van dit jaar 475.700 auto's, een stijging van 50 procent vergeleken met een jaar eerder. Het bedrijf verwacht dit jaar 1,9 miljoen voertuigen te verkopen. De omzet steeg met 56 procent tot 52,3 miljard yuan (zo'n 6,7 miljard euro). De nettowinst bedroeg bijna 1,6 miljard yuan (zo'n 200 miljoen euro).

Elektrische auto's

De autofabrikant ziet ook resultaten van de overgang van brandstofauto's naar elektrische voertuigen. Zo verdubbelde de verkoop van elektrische auto's van het bedrijf in het afgelopen kwartaal. De verkopen van Geely blijven wel achter bij die van concurrent BYD, die alleen elektrische en hybride auto's verkoopt. BYD verkocht in het eerste kwartaal 624.398 auto's, 14 procent meer dan een jaar eerder. BYD zag de verkopen daarmee wel minder hard groeien dan Geely.

Geely verscheepte in het eerste kwartaal 87.040 auto's naar het buitenland, 66 procent meer dan een jaar geleden. De sterke exportgroei van het bedrijf zou wel onder druk kunnen komen te staan door het plan van de Europese Unie om de importheffingen op elektrische auto's uit China te verhogen. Brussel beticht China ervan de Europese markt te overspoelen met goedkope elektrische auto's waardoor Europese fabrikanten worden benadeeld.

Geely heeft al zijn teleurstelling geuit over de hogere invoerheffingen, waarover de EU en China nog gesprekken voeren. Het bedrijf verklaarde de vrije handel te ondersteunen en pleitte voor eerlijke concurrentie.

Meer uit Financieel

ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

35 minuten geleden
Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

1 uur geleden
AI-zorgen drukken Wall Street, tech- en chipaandelen dalen

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

2 uur geleden
Verenigde Arabische Emiraten stappen uit oliekartel OPEC

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben aangekondigd uit oliekartel OPEC te stappen. Ook wil het land geen deel meer uitmaken van de maandelijkse gesprekken van OPEC+, waarbij naast de grote olieproducerende OPEC-landen ook bondgenoot Rusland aan tafel zit. De Emiraten geven als reden dat ze hun eigen belangen zwaarder willen laten wegen.

3 uur geleden
Rechtbank Amsterdam vraagt oordeel EU-hof over huurverhoging

AMSTERDAM (ANP) - De kantonrechter van de rechtbank Amsterdam gaat op verzoek van negentien huurders vragen stellen over een huurverhoging aan het Europese Hof van Justitie. De huurders noemen hun huurverhoging oneerlijk en stellen recht te hebben op een terugbetaling.

3 uur geleden
Stichting wil schadevergoeding van DNB voor omvallen Conservatrix

DEN HAAG (ANP) - Een stichting eist van De Nederlandsche Bank (DNB) een schadevergoeding voor duizenden polishouders van de failliete levensverzekeraar Conservatrix. Ze houden de toezichthouder aansprakelijk voor de schade die zij hebben geleden door het omvallen van de verzekeraar. Dit doen ze enkele maanden nadat de rechtbank Amsterdam had vastgesteld dat DNB in 2017 bedrog pleegde rond de gedwongen verkoop van Conservatrix.

3 uur geleden
Meer inkomsten Coca-Cola dankzij hogere verkopen en prijzen

ATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft de inkomsten in het eerste kwartaal zien toenemen. Dat kwam voornamelijk door hogere verkopen, onder meer van de traditionele Coca-Cola en suikervrije varianten. Ook prijsverhogingen droegen bij aan de betere resultaten van de Amerikaanse frisdrankproducent, die ook merken als Fanta, Sprite en Aquarius voert.

3 uur geleden