Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese Geely verkoopt meer auto's en verdubbelt winst

Chinese Geely verkoopt meer auto's en verdubbelt winst

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese autoconcern Geely Automobile Holdings, onder andere eigenaar van automerken als Zeekr, Lynk, Livan en grootaandeelhouder van Volvo, heeft de verkopen in het eerste kwartaal van dit jaar flink zien stijgen. Ondanks de toegenomen concurrentie en de prijzenoorlog op de Chinese markt wist het concern de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. De merken Zeekr en Lynk worden ook in Nederland verkocht.

Geely maakte voor het eerst de resultaten over een kwartaal bekend. Eerder meldde het bedrijf alleen de cijfers per halfjaar. Het concern volgt daarmee de lijn van dochterbedrijf Zeekr, dat vorige maand een aparte beursnotering kreeg in New York, en dat ook per kwartaal de resultaten publiceert.

Geely verkocht in de eerste drie maanden van dit jaar 475.700 auto's, een stijging van 50 procent vergeleken met een jaar eerder. Het bedrijf verwacht dit jaar 1,9 miljoen voertuigen te verkopen. De omzet steeg met 56 procent tot 52,3 miljard yuan (zo'n 6,7 miljard euro). De nettowinst bedroeg bijna 1,6 miljard yuan (zo'n 200 miljoen euro).

Elektrische auto's

De autofabrikant ziet ook resultaten van de overgang van brandstofauto's naar elektrische voertuigen. Zo verdubbelde de verkoop van elektrische auto's van het bedrijf in het afgelopen kwartaal. De verkopen van Geely blijven wel achter bij die van concurrent BYD, die alleen elektrische en hybride auto's verkoopt. BYD verkocht in het eerste kwartaal 624.398 auto's, 14 procent meer dan een jaar eerder. BYD zag de verkopen daarmee wel minder hard groeien dan Geely.

Geely verscheepte in het eerste kwartaal 87.040 auto's naar het buitenland, 66 procent meer dan een jaar geleden. De sterke exportgroei van het bedrijf zou wel onder druk kunnen komen te staan door het plan van de Europese Unie om de importheffingen op elektrische auto's uit China te verhogen. Brussel beticht China ervan de Europese markt te overspoelen met goedkope elektrische auto's waardoor Europese fabrikanten worden benadeeld.

Geely heeft al zijn teleurstelling geuit over de hogere invoerheffingen, waarover de EU en China nog gesprekken voeren. Het bedrijf verklaarde de vrije handel te ondersteunen en pleitte voor eerlijke concurrentie.

Meer uit Financieel

AEX sluit eerste beursdag 2026 flink hoger, chipbedrijven aan kop

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Aziƫ.

1 uur geleden
Ook zaterdag honderden annuleringen op Schiphol door winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.

1 uur geleden
Veel pensioenen stijgen dit jaar fors door nieuw stelsel

ROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.

1 uur geleden
Aantal schademeldingen bij verzekeraars na jaarwisseling loopt op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.

2 uur geleden
Wall Street begint 2026 gemengd, Tesla stijgt na verkoopcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.

3 uur geleden
Tesla verkocht in 2025 minder auto's en is ingehaald door BYD

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.

3 uur geleden
Beroemde pier van Brighton staat te koop

BRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.

4 uur geleden