Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese gamebedrijven moeten seks en geweld uit spellen weren

Chinese gamebedrijven moeten seks en geweld uit spellen weren

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese autoriteiten hebben gamebedrijven zoals Tencent op het matje geroepen. De spellenmakers moeten kritisch naar hun games kijken en "obscene en gewelddadige" inhoud verwijderen. Ook moeten ze "ongezonde inhoud zoals verering van geld en verwijfdheid" vermijden.

Eind vorige maand werd nog bekend dat kinderen niet meer dan drie uur per week online mogen gamen. Volgens de regerende Communistische Partij moeten bedrijven minder de nadruk leggen op het maken van winst.

Gamebedrijven moeten de nieuwe voorschriften gaan handhaven. Het is nog niet bekend voor welke games de regels gevolgen zullen hebben. Het grote Chinese technologieconcern Tencent is onder meer eigenaar van game-ontwikkelaar Riot Games, de maker van het populaire spel League of Legends.

De aanval van de Chinese autoriteiten op de gamesector begon in augustus. Een staatskrant schreef toen dat veel tieners verslaafd zijn en noemde mobiele spelletjes "spiritueel opium". Daarbij ging het volgens de staatskrant om het spel Honor of Kings van Tencent, dat populair is onder studenten.

Grote Chinese technologiebedrijven staan al tijden onder druk omdat ze strengere regels krijgen opgelegd door Chinese toezichthouders. Zo kwam Peking al met maatregelen tegen Alibaba en Tencent om hun machtige marktposities aan te pakken.

Meer uit Financieel

7 procent meer loon voor personeel universitaire medische centra

UTRECHT (ANP) - Werknemers van de universitaire medische centra (UMC's) gaan de komende jaren 7 procent meer verdienen. Dat is afgesproken tijdens de onderhandelingen voor een nieuwe cao, meldt vakbond FNV. Die legt het onderhandelingsresultaat net als zorgbonden CNV en NU'91 voor aan haar leden om mee in te stemmen.

1 uur geleden
Grote pensioenfondsen hebben meer geld om pensioenen te betalen

DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.

3 uur geleden
De Hypotheker: doorstroming huizenmarkt komt verder onder druk

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.

4 uur geleden
Elektrische autobouwer Tesla ziet winst flink dalen

AUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.

5 uur geleden
Facebook-moederbedrijf Meta voert AI-investeringen nog verder op

MENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.

5 uur geleden
Kleine koersuitslagen op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.

5 uur geleden
Centrale bank VS laat rente onveranderd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.

7 uur geleden