Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese exportgroei valt flink terug door coronamaatregelen

Chinese exportgroei valt flink terug door coronamaatregelen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De exportgroei van China is in augustus meer dan verwacht afgenomen door een verzwakking van de wereldwijde vraag naar Chinese goederen en productieverstoringen als gevolg van de strenge coronamaatregelen in het land. Ook de import groeide nauwelijks, wat wijst op een zwakke binnenlandse vraag.

De export van China steeg vorige maand met 7,1 procent, meldde de Chinese overheid op basis van douanecijfers. De groei viel daarmee flink terug ten opzichte van de stijging van 18 procent in juli. Economen hadden vooraf gerekend op een groei van de uitvoer met 13 procent.

De invoer groeide met 0,3 procent, na een stijging van 2,3 procent in juli. Hier werd gerekend op een stijging van 1,1 procent. Het handelsoverschot van 's werelds op een na grootste economie nam daardoor af tot 79,4 miljard dollar, van een recordniveau van ruim 101 miljard dollar in juli.

Een vertraging van de export zet de Chinese economie, die al te lijden heeft onder strenge coronamaatregelen en een crisis op de vastgoedmarkt, nog meer onder druk. Economen zien in de exportcijfers dan ook nieuw bewijs dat het herstel aan kracht verliest en dat de economie meer steun nodig heeft. De Chinese overheid heeft al beloofd om met meer stimuleringsmaatregelen te komen.

De Chinese handelscijfers volgen ook op zwakke industriecijfers uit Europa, waar de activiteit bij fabrieken is afgenomen. De Europese landen kampen onder meer met een hoge inflatie waardoor consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.

Meer uit Financieel

Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

3 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

5 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

5 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

6 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

7 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

9 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

11 uur geleden