Chinese exportgroei valt flink terug door coronamaatregelen
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De exportgroei van China is in augustus meer dan verwacht afgenomen door een verzwakking van de wereldwijde vraag naar Chinese goederen en productieverstoringen als gevolg van de strenge coronamaatregelen in het land. Ook de import groeide nauwelijks, wat wijst op een zwakke binnenlandse vraag.
De export van China steeg vorige maand met 7,1 procent, meldde de Chinese overheid op basis van douanecijfers. De groei viel daarmee flink terug ten opzichte van de stijging van 18 procent in juli. Economen hadden vooraf gerekend op een groei van de uitvoer met 13 procent.
De invoer groeide met 0,3 procent, na een stijging van 2,3 procent in juli. Hier werd gerekend op een stijging van 1,1 procent. Het handelsoverschot van 's werelds op een na grootste economie nam daardoor af tot 79,4 miljard dollar, van een recordniveau van ruim 101 miljard dollar in juli.
Een vertraging van de export zet de Chinese economie, die al te lijden heeft onder strenge coronamaatregelen en een crisis op de vastgoedmarkt, nog meer onder druk. Economen zien in de exportcijfers dan ook nieuw bewijs dat het herstel aan kracht verliest en dat de economie meer steun nodig heeft. De Chinese overheid heeft al beloofd om met meer stimuleringsmaatregelen te komen.
De Chinese handelscijfers volgen ook op zwakke industriecijfers uit Europa, waar de activiteit bij fabrieken is afgenomen. De Europese landen kampen onder meer met een hoge inflatie waardoor consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.
25 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.
28 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.
1 uur geledenBREMEN (ANP/DPA) - Het bedrijf achter Milka had de iets kleinere chocoladerepen niet mogen verkopen zonder de verpakkingen aan te passen. Een rechtbank in het Duitse Bremen heeft woensdag geoordeeld dat de repen van het Amerikaanse levensmiddelenconcern Mondelēz in strijd zijn met de mededingingswet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft Speelstad Rotterdam, het bedrijf van Hennie van der Most achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Dat heeft curator Vincent Terlouw bevestigd. Het faillissement werd aangevraagd door een investeringsfonds.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) kijkt naar een voorstel van brancheorganisatie Netbeheer Nederland voor volume- en tijdsafhankelijke tarieven voor kleinverbruikers, zoals huishoudens. Het voorstel houdt in dat kleinverbruikers meer betalen voor stroomgebruik tijdens piekmomenten op het net of als ze veel elektriciteit afnemen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde olievoorraden nemen in een recordtempo af door de oorlog in het Midden-Oosten die de olie-export uit de regio ernstig heeft verstoord. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het bureau is coördinator van een recordvrijgave van strategische voorraden door de IEA-leden om zo de sterk gestegen olieprijzen te helpen drukken.
3 uur geleden