Chinese exportgroei valt flink terug door coronamaatregelen
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De exportgroei van China is in augustus meer dan verwacht afgenomen door een verzwakking van de wereldwijde vraag naar Chinese goederen en productieverstoringen als gevolg van de strenge coronamaatregelen in het land. Ook de import groeide nauwelijks, wat wijst op een zwakke binnenlandse vraag.
De export van China steeg vorige maand met 7,1 procent, meldde de Chinese overheid op basis van douanecijfers. De groei viel daarmee flink terug ten opzichte van de stijging van 18 procent in juli. Economen hadden vooraf gerekend op een groei van de uitvoer met 13 procent.
De invoer groeide met 0,3 procent, na een stijging van 2,3 procent in juli. Hier werd gerekend op een stijging van 1,1 procent. Het handelsoverschot van 's werelds op een na grootste economie nam daardoor af tot 79,4 miljard dollar, van een recordniveau van ruim 101 miljard dollar in juli.
Een vertraging van de export zet de Chinese economie, die al te lijden heeft onder strenge coronamaatregelen en een crisis op de vastgoedmarkt, nog meer onder druk. Economen zien in de exportcijfers dan ook nieuw bewijs dat het herstel aan kracht verliest en dat de economie meer steun nodig heeft. De Chinese overheid heeft al beloofd om met meer stimuleringsmaatregelen te komen.
De Chinese handelscijfers volgen ook op zwakke industriecijfers uit Europa, waar de activiteit bij fabrieken is afgenomen. De Europese landen kampen onder meer met een hoge inflatie waardoor consumenten voorzichtiger zijn geworden met hun uitgaven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
3 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
4 uur geleden