Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese export stijgt veel sterker dan verwacht

Chinese export stijgt veel sterker dan verwacht

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in oktober veel sterker gestegen dan verwacht. De groei van de uitvoer vormt een lichtpuntje voor de kwakkelende Chinese economie, die mogelijk verder onder druk komt te staan door de dreiging van een nieuwe handelsoorlog met de Verenigde Staten onder Donald Trump.

De export steeg vorige maand met 12,7 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is de sterkste groei sinds juli 2022. Economen hadden gerekend op een stijging van slechts 5 procent. De uitvoer laat al zeven maanden op rij een stijging zien. In september groeide de export met 2,4 procent. De export is historisch gezien een belangrijke motor voor de op een na grootste economie ter wereld.

De import daalde echter sterker dan voorzien met 2,3 procent. De Chinese economie gaat gebukt onder een aanhoudende crisis in de vastgoedsector en een laag vertrouwen onder Chinese consumenten, die daardoor minder geld uitgeven. Met steunmaatregelen probeert Beijing de consumptie in eigen land aan te jagen. De tegenvallende invoer wijst op een aanhoudend zwakke binnenlandse vraag en toont aan dat de overheid meer moet doen om de bestedingen in eigen land te stimuleren.

Weerstand

Door de zwakke binnenlandse vraag proberen veel Chinese bedrijven hun producten in het buitenland te verkopen tegen vaak lage prijzen. Die vloedgolf van goedkope Chinese goederen zorgt echter voor weerstand in veel landen en heeft geleid tot de invoering van handelsbarrières voor Chinese goederen. Zo voerde de Europese Unie hogere importtarieven in voor elektrische auto's uit China.

De nieuw verkozen Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd om tarieven van maar liefst 60 procent op Chinese goederen te heffen. Dat zou betekenen dat China nieuwe markten moet vinden voor de producten die het momenteel aan de VS verkoopt. Vorig jaar verscheepten Chinese bedrijven voor 500 miljard dollar aan goederen naar de VS, goed voor 15 procent van de waarde van al zijn export.

Meer uit Financieel

Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

15 minuten geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

28 minuten geleden
Chevron tekent contract voor gasexploratie voor Griekse kust

ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.

1 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris maakt bezwaar tegen lokale verboden

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.

3 uur geleden
Gasunie: gasvoorraad uitzonderlijk laag, maar geen reden tot zorg

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.

4 uur geleden
AEX licht hoger op rustige dag, beurzen VS en China gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.

5 uur geleden
UWV: verhogen AOW-leeftijd leidt tot meer uitval 60-plussers

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.

6 uur geleden