Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese export stijgt veel minder sterk dan verwacht

Chinese export stijgt veel minder sterk dan verwacht

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in september veel minder sterk gestegen dan verwacht. Ook de importgroei viel zwakker uit dan voorzien. De groei van de uitvoer was dit jaar juist een van de lichtpuntjes van de kwakkelende Chinese economie. De tegenvallende invoer wijst op een aanhoudend zwakke binnenlandse vraag.

De export steeg vorige maand met slechts 2,4 procent ten opzichte van een jaar eerder. Economen hadden gerekend op een stijging van 6 procent. De uitvoer laat wel al zes maanden op rij een stijging zien. In augustus groeide de export echter nog met 8,7 procent. De export is historisch gezien een belangrijke motor voor de op een na grootste economie ter wereld. De import nam slechts met 0,3 procent toe, terwijl was gerekend op een groei van 0,8 procent. Het Chinese handelsoverschot kwam uit op bijna 82 miljard dollar.

De Chinese economie gaat gebukt onder een aanhoudende crisis in de vastgoedsector en een laag vertrouwen onder Chinese consumenten, die daardoor minder geld uitgeven. Met steunmaatregelen probeert Beijing de consumptie in eigen land aan te jagen.

Door de zwakke binnenlandse vraag proberen veel Chinese bedrijven ook om hun producten in het buitenland te verkopen tegen vaak lage prijzen. Die vloedgolf van goedkope Chinese goederen zorgt echter voor weerstand in veel landen en heeft geleid tot de invoering van handelsbarrières voor Chinese goederen. Zo stemden de EU-lidstaten onlangs in met de invoering van extra importheffingen op elektrische auto's uit China.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Broadcom bij winnaars op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.

48 minuten geleden
NAM wil niet meewerken aan hervatten gaswinning Groningen

ASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.

1 uur geleden
Coen van Oostrom nieuwe voorzitter ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.

1 uur geleden
NS-topman waarschuwt: hinder spoorwerkzaamheden blijft voorlopig

ONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.

2 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten langer op

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.

2 uur geleden
Grieken staken uit solidariteit met zeelieden in Perzische Golf

PIRAEUS (ANP/AFP) - Schepen kunnen donderdag de Griekse havens niet uit door een staking van een maritieme vakbond. De landelijke actie is uit solidariteit met de bemanningsleden die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog in Iran.

3 uur geleden
Koolmees: ongekend aantal onverwachte verstoringen voor reizigers

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers hebben het afgelopen jaar te maken gehad met een "ongekend hoog aantal onverwachte verstoringen", zegt NS-topman Wouter Koolmees in het jaarverslag. Ook erkent hij dat er, door werkzaamheden en verstoringen, "te vaak" vieze treinen moesten rijden. "Dat wil je als bedrijf niet voor je reizigers", aldus Koolmees.

3 uur geleden