Chinese export groeit met ruim 20 procent
PEKING (ANP) - De Chinese export is in november met 21,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar geleden. Het gaat om de grootste stijging in ruim twee jaar, blijkt uit cijfers die maandag naar buiten zijn gebracht. De groei wordt veroorzaakt door een sterke wereldwijde vraag en het herstel van de bedrijvigheid in het land na eerdere fabriekssluitingen als gevolg van het coronavirus.
De groeicijfers overstijgen verwachtingen van analisten die uitgingen van ongeveer 12 procent.
De invoer steeg in november met 4,5 procent op jaarbasis, iets minder dan de toename in oktober (4,7 procent). Het gaat om de derde opeenvolgende maand van expansie. Analisten zeggen dat een groeiende binnenlandse vraag en hogere grondstofprijzen hiervoor verantwoordelijk zijn.
Het handelsoverschot voor november bedraagt 75,42 miljard dollar (62,15 miljard euro), het grootste sinds ten minste 1981. In oktober was dat nog 58,44 miljard dollar.
De sterk gestegen verkoop van koelkasten, broodroosters en magnetrons aan huishoudens in de wereld heeft ertoe bijgedragen dat de Chinese productiemotor weer tot leven is gekomen, waardoor de vraag naar belangrijke metalen zoals staal, koper en aluminium na een sterke inzinking begin dit jaar sterk is toegenomen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.
20 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse minister van Cultuur is bezorgd over de overname van de media- en entertainmenttak van omroep ITV door Sky. De deal werd in juli bekend, maar minister Lisa Nandy zei donderdag zich zorgen te maken over de vrijheid van meningsuiting en de inhoudelijke diversiteit van de media in het Verenigd Koninkrijk. Ze verklaarde dat ze neigt naar ingrijpen op grond van het algemeen belang.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kijkt of het mogelijk is om meer niet-verkochte producten aan voedselbanken te doneren. Door alle chaos van de afgelopen dagen zijn winkels een tijd niet bevoorraad met versproducten. Veel van die producten zijn niet meer te verkopen en zouden anders bederven.
4 uur geleden