Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese export bereikt recordniveau in 2024

Chinese export bereikt recordniveau in 2024

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese export is in 2024 gestegen tot een nieuw recordniveau. De uitvoer van het land werd daarbij in de laatste maanden van het jaar aangewakkerd doordat bedrijven hun voorraden hebben uitgebreid voorafgaand aan de tweede ambtstermijn van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump legde tijdens zijn eerste ambtstermijn al hogere importheffingen op aan China en heeft gedreigd met nog zwaardere heffingen wanneer hij volgende week terugkeert naar het Witte Huis.

De totale export steeg vorig jaar met 7,1 procent en overschreed daarmee voor het eerst de 25 biljoen yuan (ongeveer 3,4 biljoen of 3400 miljard euro). De groei van de uitvoer vormt een lichtpuntje voor de kwakkelende Chinese economie, die gebukt gaat onder een aanhoudende crisis in de vastgoedsector en een laag consumentenvertrouwen waardoor Chinezen minder geld uitgeven.

Met steunmaatregelen probeert China de consumptie in eigen land aan te jagen. De totale import groeide mede daardoor in 2024 met 2,3 procent tot 18,4 biljoen yuan. In december nam de invoer met 1 procent toe, terwijl de export met 10,7 procent steeg. Beide cijfers vielen hoger uit dan economen hadden verwacht.

Econoom Zichun Huang van Capital Economics verwacht dat de Chinese uitvoer in de komende maanden 'sterk' zal blijven, doordat Amerikaanse bedrijven hun voorraden blijven aanvullen ter voorbereiding op de hogere importheffingen op Chinese goederen. De export zal volgens Huang later dit jaar wel verzwakken als Trump zijn dreigementen in daden omzet. Tijdens zijn verkiezingscampagne dreigde Trump met een tarief van 60 procent op alle Chinese goederen.

Meer uit Financieel

Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

32 minuten geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

36 minuten geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

2 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

3 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

3 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

3 uur geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

3 uur geleden