Chinese en Indiase militairen weer slaags in Himalaya
SRINAGAR (ANP/BLOOMBERG) - Chinese en Indiase militairen zijn in Kashmir in de Himalaya opnieuw slaags geraakt langs de omstreden grens. Het Indiase ministerie van Defensie meldde dat in het afgelopen weekend China "provocerende militaire verplaatsingen heeft uitgevoerd". China heeft dat weersproken en stelt niets verkeerd te hebben gedaan. De militairen hebben nergens de 'lijn van feitelijke controle', een bestandslijn die Kashmir voorlopig als grens wordt gezien, overschreden. Peking is in contact over de kwestie aldus de Chinese autoriteiten.
China en India hebben op de meeste plaatsen langs hun 'grens' conflicten. In juni vielen er tientallen doden bij gevechten langs de omstreden demarcatielijn. De confrontatie in het weekeinde was in Indiaas Kashmir waarvan een deel al sinds halverwege de jaren vijftig in Chinese handen is. De enige open oorlog tussen de twee grote mogendheden was in de herfst van 1962 over dit grensgeschil in het oosten van Kashmir, circa 600 kilometer ten noorden van de Indiase hoofdstad New Delhi.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
12 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
15 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
6 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
7 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
8 uur geleden