Chinese en Indiase militairen weer slaags in Himalaya
SRINAGAR (ANP/BLOOMBERG) - Chinese en Indiase militairen zijn in Kashmir in de Himalaya opnieuw slaags geraakt langs de omstreden grens. Het Indiase ministerie van Defensie meldde dat in het afgelopen weekend China "provocerende militaire verplaatsingen heeft uitgevoerd". China heeft dat weersproken en stelt niets verkeerd te hebben gedaan. De militairen hebben nergens de 'lijn van feitelijke controle', een bestandslijn die Kashmir voorlopig als grens wordt gezien, overschreden. Peking is in contact over de kwestie aldus de Chinese autoriteiten.
China en India hebben op de meeste plaatsen langs hun 'grens' conflicten. In juni vielen er tientallen doden bij gevechten langs de omstreden demarcatielijn. De confrontatie in het weekeinde was in Indiaas Kashmir waarvan een deel al sinds halverwege de jaren vijftig in Chinese handen is. De enige open oorlog tussen de twee grote mogendheden was in de herfst van 1962 over dit grensgeschil in het oosten van Kashmir, circa 600 kilometer ten noorden van de Indiase hoofdstad New Delhi.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
4 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
6 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
7 uur geleden