Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese elektrische autobouwer BYD boekt recordwinst

Chinese elektrische autobouwer BYD boekt recordwinst

SHENZHEN (ANP/AFP) - De Chinese elektrische autobouwer BYD heeft afgelopen jaar een recordwinst van 30 miljard yuan (3,83 miljard euro) geboekt. Dat is bijna 81 procent meer dan een jaar eerder, meldt het bedrijf. De winst is mede zo sterk toegenomen door het aanmoedigingsbeleid van de Chinese overheid om een elektrische auto aan te schaffen.

Toch zijn marktkenners kritisch over de resultaten, die hadden een winst van bijna 31 miljard yuan verwacht. BYD verkocht in het laatste kwartaal van 2023 bijna een miljoen elektrische auto's, waardoor het bedrijf de grootste verkoper van deze voertuigen ter wereld werd. Dat is onder andere gelukt doordat de prijzen van veel modellen zijn verlaagd.

Hoewel BYD zijn activiteiten steeds verder uitbreidt naar het buitenland, is de export van Chinese elektrische auto's naar de Europese Unie in de eerste twee maanden van dit jaar met bijna een vijfde afgenomen. De Europese Commissie doet onderzoek naar het verhogen van de importheffingen op Chinese elektrische auto's.

De Europese auto-industrie heeft al langer te maken met sterke concurrentie uit China. Vorige week deed kredietverzekeraar Allianz Trade nog een pleidooi om Europese autobouwers te helpen. "Natuurlijk gebeurt er van alles om de achterstand in te lopen. Maar vooral als het gaat om de massamarkt van betaalbare middenklassers wacht Europese fabrikanten een moordende concurrentiestrijd", zei risicodirecteur in de Benelux Johan Geeroms. De Europese autobrancheorganisatie ACEA vroeg Brussel eerder al om maatregelen te nemen.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

48 minuten geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

1 uur geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

2 uur geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

2 uur geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

2 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

3 uur geleden