Chinese economie draait minder hard door uitbraken Delta-variant
PEKING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De bedrijvigheid van Chinese ondernemingen is deze maand afgenomen als gevolg van uitbraken van de Delta-variant van het coronavirus. De industrie groeide nog wel, maar dat was zeer minimaal. De bedrijvigheid in de bouw en de dienstensector namen af, onder meer omdat door beperkingen Chinezen minder konden reizen. Ook hield de Chinese consument de hand wat meer op de knip.
Het Chinese statistiekbureau meldde een stand van 50,1 voor de zogeheten inkoopmanagersindex voor de industrie en 47,5 voor de rest van de bedrijven. Een stand boven de 50 geeft toenemende bedrijvigheid aan, daaronder neemt het juist af. Een gecombineerde index voor het hele bedrijfsleven kwam uit op 48,9.
De afgelopen maand stelde China strenge maatregelen in om uitbraken van de Delta-variant beperkt te houden. Zo werden er reisverboden ingesteld en massaal getest. Ook werd bijvoorbeeld een drukke containerterminal in een van de grootste havens ruim een week gesloten na een besmetting. In totaal hadden meer dan vijftig steden en zeventien provincies met maatregelen te maken.
Behalve de corona-uitbraken heeft de Chinese economie ook last van een zwakkere vraag uit eigen land. De strenge aanpak van verschillende sectoren door de Chinese regering zorgt ook voor minder groei.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/AFP) - Kleding van de Aziatische webwinkel Shein bevat gevaarlijke chemicaliën in hoeveelheden die de EU-regels ruim overschrijden. Dat stelt Greenpeace in een rapport dat donderdag is gepubliceerd. Shein heeft al laten weten uit voorzorg de "artikelen die we kunnen identificeren wereldwijd uit onze marktplaats te zullen verwijderen".
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het plan van verf- en coatingconcern AkzoNobel om te fuseren met branchegenoot Axalta krijgt steun van Cevian, een activistische belegger. Eerder dit jaar bouwde de belegger een belang van ongeveer 5 procent op in het Nederlandse bedrijf en stuurde aan op een strategiewijziging.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".
3 uur geleden