Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese coureur Zhou zet voor 2025 in op reserverol Formule 1

Chinese coureur Zhou zet voor 2025 in op reserverol Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - De Chinese autocoureur Zhou Guanyu moet na dit seizoen weg bij Sauber, maar hij hoopt als reserverijder bij een team betrokken te blijven in de Formule 1. Dat zegt de 24-jarige Chinees op de website van de Formule 1.

"Hoe graag ik ook had gewild volgend seizoen te blijven, ik heb ook het gevoel dat dit het juiste moment is om afscheid te nemen van Sauber na de moeilijke races die we dit jaar hebben gehad."

Zhou maakte in 2022 als eerste Chinees zijn intrede in de koningsklasse. Hij wist in zijn eerste twee seizoenen zes keer bij de eerste tien te eindigen. Dit seizoen is de elfde plek in de openingsrace in Bahrein zijn beste resultaat.

Sauber besloot eerder deze maand in 2025 niet verder te gaan met Zhou en zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas. De Zwitserse renstal, die in 2026 het fabrieksteam van Audi wordt, heeft de Braziliaan Gabriel Bortoleto en de Duitser Nico Hülkenberg voor volgend seizoen vastgelegd.

"Het is voor mij goed aan een nieuw hoofdstuk te beginnen. Ik praat al met teams over een reserverol voor volgend jaar. Ik wil absoluut in de Formule 1 blijven", aldus Zhou.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

19 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

20 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

20 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

22 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

22 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

23 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

1 dag geleden