Chinese coureur Zhou zet voor 2025 in op reserverol Formule 1
LAS VEGAS (ANP) - De Chinese autocoureur Zhou Guanyu moet na dit seizoen weg bij Sauber, maar hij hoopt als reserverijder bij een team betrokken te blijven in de Formule 1. Dat zegt de 24-jarige Chinees op de website van de Formule 1.
"Hoe graag ik ook had gewild volgend seizoen te blijven, ik heb ook het gevoel dat dit het juiste moment is om afscheid te nemen van Sauber na de moeilijke races die we dit jaar hebben gehad."
Zhou maakte in 2022 als eerste Chinees zijn intrede in de koningsklasse. Hij wist in zijn eerste twee seizoenen zes keer bij de eerste tien te eindigen. Dit seizoen is de elfde plek in de openingsrace in Bahrein zijn beste resultaat.
Sauber besloot eerder deze maand in 2025 niet verder te gaan met Zhou en zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas. De Zwitserse renstal, die in 2026 het fabrieksteam van Audi wordt, heeft de Braziliaan Gabriel Bortoleto en de Duitser Nico Hülkenberg voor volgend seizoen vastgelegd.
"Het is voor mij goed aan een nieuw hoofdstuk te beginnen. Ik praat al met teams over een reserverol voor volgend jaar. Ik wil absoluut in de Formule 1 blijven", aldus Zhou.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
3 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
6 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
7 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
9 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
13 uur geleden