Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese coureur Zhou zet voor 2025 in op reserverol Formule 1

Chinese coureur Zhou zet voor 2025 in op reserverol Formule 1

LAS VEGAS (ANP) - De Chinese autocoureur Zhou Guanyu moet na dit seizoen weg bij Sauber, maar hij hoopt als reserverijder bij een team betrokken te blijven in de Formule 1. Dat zegt de 24-jarige Chinees op de website van de Formule 1.

"Hoe graag ik ook had gewild volgend seizoen te blijven, ik heb ook het gevoel dat dit het juiste moment is om afscheid te nemen van Sauber na de moeilijke races die we dit jaar hebben gehad."

Zhou maakte in 2022 als eerste Chinees zijn intrede in de koningsklasse. Hij wist in zijn eerste twee seizoenen zes keer bij de eerste tien te eindigen. Dit seizoen is de elfde plek in de openingsrace in Bahrein zijn beste resultaat.

Sauber besloot eerder deze maand in 2025 niet verder te gaan met Zhou en zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas. De Zwitserse renstal, die in 2026 het fabrieksteam van Audi wordt, heeft de Braziliaan Gabriel Bortoleto en de Duitser Nico Hülkenberg voor volgend seizoen vastgelegd.

"Het is voor mij goed aan een nieuw hoofdstuk te beginnen. Ik praat al met teams over een reserverol voor volgend jaar. Ik wil absoluut in de Formule 1 blijven", aldus Zhou.

Meer uit Sport

Zelensky beloont skeletonner voor standvastigheid tegen IOC

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).

3 uur geleden
Topfavoriet Malinin faalt in dramatische finale kunstrijden

MILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.

6 uur geleden
Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

8 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

9 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

9 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

9 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

9 uur geleden