Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese coureur Guanyu pakt punt bij debuut in Formule 1

Chinese coureur Guanyu pakt punt bij debuut in Formule 1

SAKHIR (ANP) - De Chinese coureur Guanyu Zhou heeft zijn debuut in de Formule 1 opgeluisterd met een punt. De 22-jarige coureur eindigde in de Alfa Romeo als tiende in de Grote Prijs van Bahrein. Guanyu is de eerste Chinees in de koningsklasse van de autosport.

Zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas, ook nieuw bij Alfa Romeo, eindigde op de zesde plaats en pakte zo 8 punten voor het WK. De Alfa Romeo's profiteerden in de slotfase van het uitvallen van de Red Bull-coureurs Max Verstappen en Sergio Pérez, die beiden met technische problemen te maken kregen terwijl ze op weg leken naar een podiumplaats.

Opvallend was ook de vijfde plek van Kevin Magnussen in de Haas. De 29-jarige Deen beleefde een opzienbarende rentree in de Formule 1. Magnussen keerde begin deze maand terug bij het Amerikaanse team, nadat Haas vanwege de oorlog in Oekraïne het contract van de Russische coureur Nikita Mazepin had ontbonden. Haas pakte vorig seizoen geen enkel punt in de Formule 1, maar Magnussen bezorgde zijn team in de openingsrace van het nieuwe seizoen gelijk 10 punten voor het WK. "Dit is voor ons een overwinning", aldus de Deen.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

57 minuten geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

3 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

5 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

6 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

6 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

11 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

11 uur geleden