Chinese coureur Guanyu pakt punt bij debuut in Formule 1
SAKHIR (ANP) - De Chinese coureur Guanyu Zhou heeft zijn debuut in de Formule 1 opgeluisterd met een punt. De 22-jarige coureur eindigde in de Alfa Romeo als tiende in de Grote Prijs van Bahrein. Guanyu is de eerste Chinees in de koningsklasse van de autosport.
Zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas, ook nieuw bij Alfa Romeo, eindigde op de zesde plaats en pakte zo 8 punten voor het WK. De Alfa Romeo's profiteerden in de slotfase van het uitvallen van de Red Bull-coureurs Max Verstappen en Sergio Pérez, die beiden met technische problemen te maken kregen terwijl ze op weg leken naar een podiumplaats.
Opvallend was ook de vijfde plek van Kevin Magnussen in de Haas. De 29-jarige Deen beleefde een opzienbarende rentree in de Formule 1. Magnussen keerde begin deze maand terug bij het Amerikaanse team, nadat Haas vanwege de oorlog in Oekraïne het contract van de Russische coureur Nikita Mazepin had ontbonden. Haas pakte vorig seizoen geen enkel punt in de Formule 1, maar Magnussen bezorgde zijn team in de openingsrace van het nieuwe seizoen gelijk 10 punten voor het WK. "Dit is voor ons een overwinning", aldus de Deen.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
55 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
3 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
6 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."
11 uur geleden