Chinese coureur Guanyu pakt punt bij debuut in Formule 1
SAKHIR (ANP) - De Chinese coureur Guanyu Zhou heeft zijn debuut in de Formule 1 opgeluisterd met een punt. De 22-jarige coureur eindigde in de Alfa Romeo als tiende in de Grote Prijs van Bahrein. Guanyu is de eerste Chinees in de koningsklasse van de autosport.
Zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas, ook nieuw bij Alfa Romeo, eindigde op de zesde plaats en pakte zo 8 punten voor het WK. De Alfa Romeo's profiteerden in de slotfase van het uitvallen van de Red Bull-coureurs Max Verstappen en Sergio Pérez, die beiden met technische problemen te maken kregen terwijl ze op weg leken naar een podiumplaats.
Opvallend was ook de vijfde plek van Kevin Magnussen in de Haas. De 29-jarige Deen beleefde een opzienbarende rentree in de Formule 1. Magnussen keerde begin deze maand terug bij het Amerikaanse team, nadat Haas vanwege de oorlog in Oekraïne het contract van de Russische coureur Nikita Mazepin had ontbonden. Haas pakte vorig seizoen geen enkel punt in de Formule 1, maar Magnussen bezorgde zijn team in de openingsrace van het nieuwe seizoen gelijk 10 punten voor het WK. "Dit is voor ons een overwinning", aldus de Deen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
7 uur geleden