Chinese coureur Guanyu pakt punt bij debuut in Formule 1
SAKHIR (ANP) - De Chinese coureur Guanyu Zhou heeft zijn debuut in de Formule 1 opgeluisterd met een punt. De 22-jarige coureur eindigde in de Alfa Romeo als tiende in de Grote Prijs van Bahrein. Guanyu is de eerste Chinees in de koningsklasse van de autosport.
Zijn Finse teamgenoot Valtteri Bottas, ook nieuw bij Alfa Romeo, eindigde op de zesde plaats en pakte zo 8 punten voor het WK. De Alfa Romeo's profiteerden in de slotfase van het uitvallen van de Red Bull-coureurs Max Verstappen en Sergio Pérez, die beiden met technische problemen te maken kregen terwijl ze op weg leken naar een podiumplaats.
Opvallend was ook de vijfde plek van Kevin Magnussen in de Haas. De 29-jarige Deen beleefde een opzienbarende rentree in de Formule 1. Magnussen keerde begin deze maand terug bij het Amerikaanse team, nadat Haas vanwege de oorlog in Oekraïne het contract van de Russische coureur Nikita Mazepin had ontbonden. Haas pakte vorig seizoen geen enkel punt in de Formule 1, maar Magnussen bezorgde zijn team in de openingsrace van het nieuwe seizoen gelijk 10 punten voor het WK. "Dit is voor ons een overwinning", aldus de Deen.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
5 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
10 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
11 uur geleden