Chinese chatbot DeepSeek getroffen door 'kwaadaardige aanvallen'
DEN HAAG (ANP) - Het Chinese AI-bedrijf DeepSeek, dat vorige week zijn nieuwe chatbot lanceerde, meldt dat het slachtoffer is geworden van "grootschalige kwaadaardige aanvallen" op zijn diensten. Als gevolg hiervan is het tijdelijk niet mogelijk voor nieuwe gebruikers om zich aan te melden, "om de dienstverlening te garanderen", aldus de onderneming. Bestaande gebruikers kunnen gewoon blijven inloggen.
Wat voor soort aanval precies heeft plaatsgevonden, is niet bekendgemaakt. DeepSeek bracht onlangs zijn nieuwe AI-app uit, die minstens net zo goed zou zijn als de chatbots van grotere spelers zoals ChatGPT van OpenAI. Daarbij zou de Chinese app aanzienlijk goedkoper zijn om te trainen en te ontwikkelen. Hiermee lijkt China een belangrijke inhaalslag te hebben gemaakt op het gebied van AI, ondanks Amerikaanse maatregelen om geavanceerde chiptechnologieën buiten Chinese handen te houden.
DeepSeeks AI-app staat nu al bovenaan de ranglijst in de Amerikaanse appwinkel van Apple en heeft ChatGPT ingehaald. De snelle opmars van de app betwist het idee dat de AI-technologie van China jaren achterloopt op die van de VS.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
3 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
1 dag geleden