Chinese chatbot DeepSeek getroffen door 'kwaadaardige aanvallen'
DEN HAAG (ANP) - Het Chinese AI-bedrijf DeepSeek, dat vorige week zijn nieuwe chatbot lanceerde, meldt dat het slachtoffer is geworden van "grootschalige kwaadaardige aanvallen" op zijn diensten. Als gevolg hiervan is het tijdelijk niet mogelijk voor nieuwe gebruikers om zich aan te melden, "om de dienstverlening te garanderen", aldus de onderneming. Bestaande gebruikers kunnen gewoon blijven inloggen.
Wat voor soort aanval precies heeft plaatsgevonden, is niet bekendgemaakt. DeepSeek bracht onlangs zijn nieuwe AI-app uit, die minstens net zo goed zou zijn als de chatbots van grotere spelers zoals ChatGPT van OpenAI. Daarbij zou de Chinese app aanzienlijk goedkoper zijn om te trainen en te ontwikkelen. Hiermee lijkt China een belangrijke inhaalslag te hebben gemaakt op het gebied van AI, ondanks Amerikaanse maatregelen om geavanceerde chiptechnologieën buiten Chinese handen te houden.
DeepSeeks AI-app staat nu al bovenaan de ranglijst in de Amerikaanse appwinkel van Apple en heeft ChatGPT ingehaald. De snelle opmars van de app betwist het idee dat de AI-technologie van China jaren achterloopt op die van de VS.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
42 minuten geledenXIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
5 uur geleden