Chinese centrale bank laat rente ongemoeid ondanks problemen
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese centrale bank laat de rente in de op een na grootste economie van de wereld voorlopig ongemoeid, ondanks de zwakke economische groei en dalende consumentenprijzen in het land. Wel pompen de beleidsmakers bij hun zondag naar buiten gebrachte rentebesluit opnieuw een kleine hoeveelheid geld in het financiële systeem.
China kampt al langer met kwakkelende uitgaven van consumenten, een laag ondernemersvertrouwen en een afnemende wereldwijde vraag. De laatste tijd is er ook sprake van negatieve inflatie, ook wel deflatie genoemd. Ook heeft het land al jaren last van een grote crisis op de vastgoedmarkt, waar veel met schulden overladen projectontwikkelaars in de financiële problemen zijn geraakt.
Toch weigert de centrale bank om de rente verder te verlagen, een stap die de economische groei juist zou kunnen bevorderen maar ook zou kunnen leiden tot nieuwe overstimulering. Volgens economen heeft deze keuze ermee te maken dat de beleidsmakers de waarde van de Chinese munt niet extra onder druk willen zetten. De Chinese yuan verloor recent al stevig aan waarde ten opzichte van de Amerikaanse dollar.
Hoewel de centrale bank de beleidsrente in China al enkele maanden niet heeft verlaagd, hebben de autoriteiten wel een reeks andere stappen ondernomen om het vertrouwen te herstellen. Zo is nu ook weer een injectie in het financiële systeem aangekondigd. Met 1 miljard yuan, omgerekend zo'n 130 miljoen euro, gaat het wel om de kleinste injectie sinds augustus.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd 4 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het grote banenverlies bij ABN AMRO zorgt voor een "schokgolf" bij de bank. Dat zegt bestuurder Harma Pethke van vakbond De Unie in een reactie op de bekendmaking dat de komende jaren ruim 5000 banen komen te vervallen. Het banenverlies is onderdeel van een nieuwe strategie van topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal autoverkopen in de Europese Unie is in oktober voor de vierde maand op rij gestegen, meldt de Europese brancheorganisatie ACEA. Door een verkoopstijging van 5,8 procent afgelopen maand ligt het aantal verkochte auto's in de eerste tien maanden van dit jaar op bijna 9 miljoen stuks. Dat is ruim 1 procent meer dan in dezelfde periode een jaar geleden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. De bank wil het personeelsbestand tot 2028 met netto 5200 voltijdsplekken verminderen, vergeleken met het aantal mensen dat er eind vorig jaar werkte. Dat heeft het concern dinsdag aangekondigd bij de presentatie van de nieuwe strategie van de dit jaar aangetreden topvrouw Marguerite Bérard.
4 uur geleden