Chinese centrale bank laat rente ongemoeid ondanks problemen
BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese centrale bank laat de rente in de op een na grootste economie van de wereld voorlopig ongemoeid, ondanks de zwakke economische groei en dalende consumentenprijzen in het land. Wel pompen de beleidsmakers bij hun zondag naar buiten gebrachte rentebesluit opnieuw een kleine hoeveelheid geld in het financiële systeem.
China kampt al langer met kwakkelende uitgaven van consumenten, een laag ondernemersvertrouwen en een afnemende wereldwijde vraag. De laatste tijd is er ook sprake van negatieve inflatie, ook wel deflatie genoemd. Ook heeft het land al jaren last van een grote crisis op de vastgoedmarkt, waar veel met schulden overladen projectontwikkelaars in de financiële problemen zijn geraakt.
Toch weigert de centrale bank om de rente verder te verlagen, een stap die de economische groei juist zou kunnen bevorderen maar ook zou kunnen leiden tot nieuwe overstimulering. Volgens economen heeft deze keuze ermee te maken dat de beleidsmakers de waarde van de Chinese munt niet extra onder druk willen zetten. De Chinese yuan verloor recent al stevig aan waarde ten opzichte van de Amerikaanse dollar.
Hoewel de centrale bank de beleidsrente in China al enkele maanden niet heeft verlaagd, hebben de autoriteiten wel een reeks andere stappen ondernomen om het vertrouwen te herstellen. Zo is nu ook weer een injectie in het financiële systeem aangekondigd. Met 1 miljard yuan, omgerekend zo'n 130 miljoen euro, gaat het wel om de kleinste injectie sinds augustus.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.
16 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.
16 uur geleden