Chinese censuur snoert kritische Pence de mond
PEKING (ANP/DPA) - Kritische opmerkingen van de Amerikaanse vicepresident Mike Pence over China waren volgens de censuur in Peking niet geschikt voor televisiekijkers in dat land. De doorgifte van zender CNN stopte abrupt toen Pence in het debat met zijn rivaal Kamala Harris zijn pijlen op China richtte.
Kijkers kregen "geen signaal, even geduld aub" te zien toen Pence zei dat China schuldig is aan de mondiale verspreiding van het coronavirus. Bij het volgende onderwerp in het debat was de zender weer in de lucht.
Het is in China gebruikelijk dat de censuur ingrijpt als er beschuldigingen tegen het land worden geuit op Amerikaanse zenders. Voorheen ging het scherm gewoon op zwart, maar sinds enkele maanden verschijnt dan een boodschap dat er mogelijk geen signaal is. CNN is in China alleen te zien in huizen waar buitenlanders wonen, in hotels van internationale ketens en in universitaire instellingen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De toekomstige Hongaarse premier Péter Magyar zegt komende woensdag naar Brussel te gaan voor informeel overleg met EU-kopstuk Ursula von der Leyen. De Hongaarse politicus wil dat bevroren Europese subsidies alsnog naar zijn land gaan. Brussel heeft al duidelijk gemaakt dat het eerst hervormingen wil zien.
7 uur geleden