Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese BYD overweegt bouw van tweede Europese autofabriek

Chinese BYD overweegt bouw van tweede Europese autofabriek

SZEGED (ANP/AFP) - BYD, een grote fabrikant van elektrische auto's in China, overweegt volgend jaar een tweede assemblagefabriek voor auto's in Europa te bouwen, zegt Michael Shu, directeur van de Europese tak van het concern. Volgens hem wil BYD tegen 2030 een toonaangevende producent van elektrische voertuigen in Europa zijn. "We hebben er vertrouwen in dat we tegen die tijd een leidende positie kunnen innemen", stelt Shu.

Waar die fabriek zou komen te staan heeft de topman niet gezegd. BYD, dat voluit Build Your Dreams heet, kondigde in december aan dat het een fabriek voor elektrische auto's in Hongarije gaat bouwen. Daarmee wordt het de eerste grote Chinese autofabrikant met een productiebasis in Europa. BYD heeft al een fabriek voor elektrische bussen in het land.

Hongarije is onder de rechtse premier Viktor Orbán een belangrijke handels- en investeringspartner voor China geworden, in tegenstelling tot sommige andere Europese landen. Ook de Chinese accufabrikant CATL, de grootste in zijn soort ter wereld, is actief in Hongarije. Het concern heeft een enorme accufabriek in de oostelijk gelegen stad Debrecen.

Meer uit Financieel

Duitse minister wil dat Duitsers langer en harder werken

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers moeten langer en harder werken, heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche verklaard in een interview met de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. Haar uitspraken kwamen haar ook meteen op felle kritiek te staan.

4 minuten geleden
VS kritisch op Frans onderzoek naar 'politieke inmenging' X

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft scherpe kritiek geuit op een strafrechtelijk onderzoek in Frankrijk naar socialemediaplatform X. Het onderzoek volgt op klachten in januari dat het X-algoritme zou zijn gebruikt voor buitenlandse inmenging in de Franse politiek. Zo klaagde een Franse politicus over "verminderde diversiteit van stemmen en opties".

40 minuten geleden
Reuters: Qatar dreigt gaslevering aan EU stop te zetten

BRUSSEL (ANP) - Qatar heeft gedreigd de gasleveringen aan de Europese Unie stop te zetten als reactie op de Europese zorgplichtwet aangaande dwangarbeid en milieuschade. Dit blijkt uit een brief van Qatar aan de Belgische regering, die persbureau Reuters heeft ingezien.

3 uur geleden
Volkswagen wil eigen deal met VS sluiten na handelsdeal EU-VS

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Volkswagen wil een eigen deal sluiten met de Amerikaanse regering zodra de Verenigde Staten en de Europese Unie een overeenkomst over tarieven bereiken. Als Washington en Brussel eruit zijn wil Volkswagen daarop voortbouwen en een specifieke deal sluiten voor de Volkswagen Group, heeft topman Oliver Blume vrijdag gezegd.

4 uur geleden
China wil internationale organisatie voor AI-samenwerking

SHANGHAI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - China wil het voortouw nemen bij de oprichting van een internationale organisatie om wereldwijde samenwerking op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) te bevorderen. Volgens de Chinese premier Li Qiang zou zo'n organisatie ervoor moeten zorgen dat deze wereldveranderende technologie niet het exclusieve domein wordt van slechts enkele landen of bedrijven.

6 uur geleden
NASA: 20 procent personeel vertrekt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zo'n 20 procent van het personeel van NASA zal vertrekken, laat een woordvoerder van de ruimtevaartorganisatie vrijdag weten. Het zou gaan om zo'n 3870 medewerkers, aldus NASA. Er werken nu nog zo'n 18.000 mensen bij NASA, dat zou dalen naar ruim 14.000.

7 uur geleden
NASA: 20 procent personeel vertrekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 20 procent van het personeel van NASA zal vertrekken, laat een woordvoerder van de ruimtevaartorganisatie vrijdag weten. Het zou gaan om zo'n 3870 medewerkers, aldus NASA. Er werken nu nog zo'n 18.000 mensen bij NASA, dat zou dalen naar ruim 14.000.

9 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!