Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese burgerjournalist voor rechter na berichtgeving over Wuhan

Chinese burgerjournalist voor rechter na berichtgeving over Wuhan

PEKING (ANP/AFP) - Een Chinese burgerjournalist die in haar land wordt vastgehouden na verslaggeving over de situatie in de stad Wuhan tijdens de uitbraak van de coronapandemie, zal aan het eind van deze maand worden berecht. Dat heeft haar advocaat vrijdag gezegd.

Zhang Zhaan, een voormalig advocaat, ging in februari naar de Chinese stad om op sociale media verslag te doen van de chaotische situatie in ziekenhuizen en andere zaken. In haar berichten noemde zij de situatie in Wuhan "een ernstige schending van de mensenrechten".

In de miljoenenstad stak in december vorig jaar het coronavirus voor het eerst de kop op. Peking wachtte tot 23 januari om Wuhan en omgeving in quarantaine te plaatsen. Die late reactie leidde tot veel kritiek in het buitenland.

Toestand zorgwekkend

Zhang (37) werd in mei gearresteerd op beschuldiging van "het aanzetten tot onrust", een term die vaak wordt gebruikt tegen tegenstanders van het communistische regime. Zij riskeert een gevangenisstraf van vijf jaar tijdens een proces dat volgens haar advocaten op 28 december in Shanghai moet beginnen.

Zhang ging in juni in hongerstaking om te protesteren tegen haar detentie en wordt sindsdien gedwongen gevoed met een neussonde. Een van haar advocaten heeft op sociale media verklaard dat de gezondheidstoestand van Zhang zorgwekkend is. "Ze wordt 24 uur per dag vastgebonden, ze heeft hulp nodig om naar het toilet te gaan", rapporteerde hij.

China, het eerste land dat door het coronavirus werd getroffen, is erin geslaagd het virus grotendeels in te dammen. Het dodental door het virus staat op 4634. De meeste slachtoffers kwamen uit Wuhan en omgeving. Het laatste sterfgeval werd geregistreerd in mei.

Meer uit Buitenland

Palestijns persbureau meldt aanvallen van kolonisten op Westoever

RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiƫle persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israƫlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.

38 minuten geleden
Filipijnse minister: we gaan gehoor geven aan arrestatiebevel ICC

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.

1 uur geleden
Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

6 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

7 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

8 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

10 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

11 uur geleden