Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beveiligers trekken NOS-verslaggever live uit beeld

Chinese beveiligers trekken NOS-verslaggever live uit beeld

BEIJING (ANP) - Chinese beveiligers hebben vrijdagmiddag NOS-correspondent Sjoerd den Daas tijdens een live-gesprek over de Olympische Winterspelen uit beeld getrokken. Den Daas was genoodzaakt in de uitzending de verbinding te verbreken.

"We worden hier weggetrokken", zegt de journalist live in beeld. "We zijn net al uit een ander gebied weggezet, dus ik vrees dat we later even bij je moeten terugkomen."

De NOS laat in een reactie weten dat Den Daas in orde is en later in de uitzending zijn verhaal kon vervolgen. Het is niet duidelijk waarom de NOS-journalist door de beveiligers uit beeld werd getrokken. De NOS kan niet zeggen of er maatregelen worden genomen om dit soort incidenten tijdens de rest van de Olympische Winterspelen te voorkomen.

"Helaas is dit steeds vaker de dagelijkse realiteit voor journalisten in China", meldt de hoofdredactie van NOS Nieuws in een kort bericht op Twitter. De NOS meldde voor de Olympische Winterspelen ook al "passende maatregelen" te nemen om te voorkomen dat Chinese spyware informatie van de laptops en smartphones van de journalisten zou kunnen afplukken.

Meer uit Binnenland

Brankele Frank wint Slimste Mens: 'Totaal bizar'

HILVERSUM (ANP) - Brankele Frank vindt het "totaal bizar" dat ze De Slimste Mens heeft gewonnen. De neurobioloog en schrijver stond zaterdagavond in de finale van het KRO-NCRV-programma met politicus Rob Jetten en schrijver Thomas van Luyn. "Rob is zo goed, dus ik dacht echt niet dat ik hem kon verslaan", zegt ze tegen het ANP. "En van Thomas dacht ik van tevoren dat hij dit seizoen zou winnen."

4 uur geleden
Voor het eerst in bijna een halfjaar nergens warmer dan 15 graden

HOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 24 april is het zaterdag nergens in Nederland warmer geworden dan 15 graden, meldt Weeronline. In Vlissingen en Hoek van Holland tikte de thermometer 14,5 graden aan, maar bij alle andere officiële meetstations was het koeler. De laagste maximumtemperatuur werd gemeten in Nieuw Beerta: 11,4 graden.

9 uur geleden
Afsluitdijk weer vrij na actie XR, een persoon aangehouden

DEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk is weer vrij nadat klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) de weg zaterdagmiddag blokkeerden, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS). Een politiewoordvoerder meldt dat een demonstrant is aangehouden vanwege geweld tegen een agent.

11 uur geleden
Radiopresentator Hans Haffmans krijgt taalprijs

HILVERSUM (ANP) - Presentator en radiomaker Hans Haffmans heeft de Groenman-taalprijs gewonnen. Dat is zaterdag bekendgemaakt in het KRO-NCRV-programma De Taalstaat op NPO Radio 1. Volgens de organisatie achter de prijs weet Haffmans, die momenteel onder meer verbonden is aan het NTR-programma Podium op NPO Klassiek, complexe muziek toegankelijk te presenteren. Daarbij gebruikt hij "taal als zijn instrument".

14 uur geleden
Grote uitslaande brand in Almelo, woningen ontruimd

ALMELO (ANP) - In Almelo zijn meerdere woningen ontruimd vanwege een grote brand in een pand aan de Rohofstraat, meldt de brandweer. De brand was uitslaand, maar de brandweer heeft het vuur inmiddels onder controle gekregen. Of en wanneer mensen terug kunnen naar hun huizen, is nog onbekend. In het getroffen pand zit een café en daarboven meerdere appartementen.

15 uur geleden
Nederlandse films domineren herfstvakantie: drie titels in top 5

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse films trekken deze week opmerkelijk veel volle zalen in de bioscopen. Drie van de vijf best bezochte bioscoopfilms zijn momenteel van eigen bodem. De top 20 bevat zeven Nederlandse producties. Dat blijkt uit cijfers van de Nederlandse bioscoopbranche.

16 uur geleden
Extra vallende sterren zichtbaar door meteorenzwerm Orioniden

HOUTEN (ANP) - Er zijn komende week mogelijk meer vallende sterren te zien door de jaarlijkse meteorenzwerm Orioniden, meldt Weeronline. De zwerm is elk jaar in de tweede helft van oktober zichtbaar. De piek zou woensdag rond 06.00 uur zijn, aldus de weerdienst. Dan zouden er ongeveer 26 vallende sterren per uur zichtbaar zijn. Ook twee dagen voor en na de piek van de zwerm is de kans groter om vallende sterren te zien.

17 uur geleden