Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beveiligers trekken NOS-verslaggever live uit beeld

Chinese beveiligers trekken NOS-verslaggever live uit beeld

BEIJING (ANP) - Chinese beveiligers hebben vrijdagmiddag NOS-correspondent Sjoerd den Daas tijdens een live-gesprek over de Olympische Winterspelen uit beeld getrokken. Den Daas was genoodzaakt in de uitzending de verbinding te verbreken.

"We worden hier weggetrokken", zegt de journalist live in beeld. "We zijn net al uit een ander gebied weggezet, dus ik vrees dat we later even bij je moeten terugkomen."

De NOS laat in een reactie weten dat Den Daas in orde is en later in de uitzending zijn verhaal kon vervolgen. Het is niet duidelijk waarom de NOS-journalist door de beveiligers uit beeld werd getrokken. De NOS kan niet zeggen of er maatregelen worden genomen om dit soort incidenten tijdens de rest van de Olympische Winterspelen te voorkomen.

"Helaas is dit steeds vaker de dagelijkse realiteit voor journalisten in China", meldt de hoofdredactie van NOS Nieuws in een kort bericht op Twitter. De NOS meldde voor de Olympische Winterspelen ook al "passende maatregelen" te nemen om te voorkomen dat Chinese spyware informatie van de laptops en smartphones van de journalisten zou kunnen afplukken.

Meer uit Binnenland

Meer dan 130 Oekraïense militairen voor behandeling in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 130 Oekraïense militairen bevinden zich in Nederlandse medische centra voor behandeling of revalidatie. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in Nederland, Andriy Kostin, in een interview met het Oekraïense persbureau Ukrinform. Het gaat om "zeer ernstige gevallen" en de militairen worden behandeld voor zowel lichamelijk als psychologisch herstel.

1 uur geleden
Code oranje uitgebreid, kans op verraderlijke gladheid

DEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland en Overijssel. "In de loop van de avond, vannacht en woensdagochtend is er in het noorden en noordoosten op veel plaatsen verraderlijke gladheid door ijzel." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen.

2 uur geleden
Werkzaamheden Amsterdam Centraal verstoren treinverkeer deze week

AMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.

6 uur geleden
Onderwijsinstellingen in het noorden sluiten deels om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.

6 uur geleden
Verdubbeling van kosten dwangsommen voor IND: 79 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.

6 uur geleden
Lagere straffen voor gooien paal op hoofd Feyenoordmedewerker

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag fors lagere straffen opgelegd dan geëist aan twee mannen voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Ze gooiden een paal van ruim 23 kilo op zijn hoofd na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

8 uur geleden
NVWA: bloementelers vaak de fout in met bestrijdingsmiddelen

UTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.

9 uur geleden