Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurzen winnen terrein

Chinese beurzen winnen terrein

TOKIO (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen wonnen donderdag terrein. De stemming werd gesteund door een positief cijfer over de Chinese industrie en een maatregel van de Chinese centrale bank om de vertraagde economische groei aan te jagen. De andere beurzen in de regio lieten op de eerste handelsdag van het nieuwe jaar een gemengd beeld zien. In Japan was de beurs nog gesloten. De handel in Tokio wordt pas op maandag 6 januari hervat.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,2 procent hoger. Uit cijfers van marktonderzoekers Markit en Caixin bleek dat de bedrijvigheid in de Chinese industrie in december opnieuw is toegenomen. Daarnaast kondigde de People's Bank of China aan op 6 januari de kapitaaleisen voor banken met 50 basispunten te verlagen. Banken hoeven daardoor minder geld in kas te houden en kunnen meer uitlenen om de economie aan te jagen.

In Hongkong, waar ook in het nieuwe jaar werd gedemonstreerd tegen de groeiende inmenging van China, steeg de Hang Seng-index 1,1 procent. De Kospi in Seoul verloor 0,8 procent. Dictator Kim Jong-un van buurland Noord-Korea heeft gedreigd weer kernproeven te gaan uitvoeren en langeafstandsraketten te testen. De All Ordinaries in Sydney begon 2020 met een winst van 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

31 minuten geleden
Times: Heineken in gesprek over aankoop 300 pubs van Stonegate

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

55 minuten geleden
Nederlandse bedrijven investeren iets meer

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.

1 uur geleden
Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

19 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

21 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

22 uur geleden
Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

1 dag geleden