Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurzen veren op na hoopgevende cijfers over industrie

Chinese beurzen veren op na hoopgevende cijfers over industrie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Op de Chinese beurzen reageerden beleggers maandag enthousiast op tekenen van economisch herstel. De zogeheten CSI 300 Index, met daarin de driehonderd grootste aandelen die worden verhandeld op de beurzen van Shanghai en Shenzhen, veerde tussentijds bijna 2 procent op. Het gaat om de sterkste koerswinst in meer dan een maand.

In het paasweekend toonden nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau aan dat de industrie van het land na vijf maanden van krimp weer groei laat zien. Beleggers zien dit als een positief signaal. De op een na grootste economie van de wereld ondervond afgelopen jaar hinder van een vastgoedcrisis, laag consumentenvertrouwen en een afzwakkende wereldeconomie. De nieuwe cijfers suggereren dat het dieptepunt mogelijk achter de rug is.

De Japanse Nikkei-index ging wel meer dan 1 procent omlaag, nadat uit een rapport bleek dat het vertrouwen onder grote fabrikanten in het land voor het eerst in vier kwartalen licht is gezakt. Een punt van zorg is de sterk gedaalde waarde van de Japanse yen. De Japanse autoriteiten willen mogelijk maatregelen nemen, maar bedrijven zijn bang dat zij daarvan nadeel zullen ondervinden.

De beurs in Amsterdam is op tweede paasdag gesloten. Maar sommige beurzen in Azië gingen maandag wel open. Ook op Wall Street wordt later op de dag weer gehandeld.

Meer uit Financieel

Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

4 minuten geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

29 minuten geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

1 uur geleden
Verstoringen in Antwerpse haven door staking zeeloodsen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.

2 uur geleden
Landal lijdt verlies door reorganisatiekosten na overname Roompot

AMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.

2 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen licht na recordniveau in april

ROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

3 uur geleden
Economie eurozone krimpt in eerste maanden van 2026

LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 met 0,2 procent gekrompen ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een nieuwe raming. Eerder werd voor het eerste kwartaal nog een nipte groei van 0,1 procent gemeld, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.

3 uur geleden