Chinese beurzen veren op na hoopgevende cijfers over industrie
SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Op de Chinese beurzen reageerden beleggers maandag enthousiast op tekenen van economisch herstel. De zogeheten CSI 300 Index, met daarin de driehonderd grootste aandelen die worden verhandeld op de beurzen van Shanghai en Shenzhen, veerde tussentijds bijna 2 procent op. Het gaat om de sterkste koerswinst in meer dan een maand.
In het paasweekend toonden nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau aan dat de industrie van het land na vijf maanden van krimp weer groei laat zien. Beleggers zien dit als een positief signaal. De op een na grootste economie van de wereld ondervond afgelopen jaar hinder van een vastgoedcrisis, laag consumentenvertrouwen en een afzwakkende wereldeconomie. De nieuwe cijfers suggereren dat het dieptepunt mogelijk achter de rug is.
De Japanse Nikkei-index ging wel meer dan 1 procent omlaag, nadat uit een rapport bleek dat het vertrouwen onder grote fabrikanten in het land voor het eerst in vier kwartalen licht is gezakt. Een punt van zorg is de sterk gedaalde waarde van de Japanse yen. De Japanse autoriteiten willen mogelijk maatregelen nemen, maar bedrijven zijn bang dat zij daarvan nadeel zullen ondervinden.
De beurs in Amsterdam is op tweede paasdag gesloten. Maar sommige beurzen in Azië gingen maandag wel open. Ook op Wall Street wordt later op de dag weer gehandeld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
11 uur geleden