Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurzen omlaag door zorgen om coronalockdowns

Chinese beurzen omlaag door zorgen om coronalockdowns

TOKIO (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen zijn donderdag gedaald. Zowel in Hongkong als Shanghai waren beleggers voorzichtig. Het strenge coronabeleid in zowel Hongkong als China, maar ook de toegenomen geopolitieke risico's als gevolg van de oorlog in Oekraïne, drukten op het sentiment. Oliebedrijf CNOOC steeg zo'n 30 procent bij zijn debuut in Shanghai.

Het aantal coronabesmettingen in China blijft relatief hoog met meer dan 19.000 besmettingen donderdag. Het land houdt vast aan het uitbannen van corona en daar zijn strenge maatregelen voor nodig. De al weken durende lockdown in Shanghai, die ook de economie treft, is daar een voorbeeld van. Tegelijkertijd vragen beleggers zich af waar de beloofde steun van Beijing voor de beurzen blijft.

De Chinese president Xi Jinping waarschuwde tijdens een jaarlijkse conferentie opnieuw voor eenzijdig opgelegde sancties en het aanpakken van landen door de eigen wetgeving van ver weg op te leggen. Xi noemde de westerse sancties tegen Rusland niet, maar zijn uitspraken geven de lastige positie aan die China heeft tussen Rusland en het Westen.

Techbedrijven

CNOOC had eerder een notering op Wall Street, maar verloor die als gevolg van Amerikaanse sancties. Het bedrijf vroeg daarom, naast zijn notering in Hongkong, ook een notering in Shanghai aan. In Hongkong ging CNOOC 3,1 procent omlaag.

Techbedrijven als Alibaba en Tencent behoorden bij de verliezers in Hongkong. Alibaba ging 3,9 procent omlaag, Tencent leverde 4,5 procent in. De Hang Seng-index in de stadstaat stond tussentijds 2 procent lager. De beurs in Shanghai ging 1,8 procent omlaag.

In Tokio pakte de Nikkei-index juist een winst van 1,2 procent. Een dag eerder steeg de Japanse beursgraadmeter ook al toen de yen daalde ten opzichte van de dollar en andere valuta. Dat is gunstig voor ondernemingen die veel exporteren. Ook de Kospi in Seoul steeg en wel met 0,4 procent. De All Ordinaries in Sydney dikte 0,3 procent aan.

Meer uit Financieel

Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

52 minuten geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

2 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

3 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

4 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

4 uur geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

4 uur geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

4 uur geleden