Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurzen omlaag door zorgen om coronalockdowns

Chinese beurzen omlaag door zorgen om coronalockdowns

TOKIO (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen zijn donderdag gedaald. Zowel in Hongkong als Shanghai waren beleggers voorzichtig. Het strenge coronabeleid in zowel Hongkong als China, maar ook de toegenomen geopolitieke risico's als gevolg van de oorlog in Oekraïne, drukten op het sentiment. Oliebedrijf CNOOC steeg zo'n 30 procent bij zijn debuut in Shanghai.

Het aantal coronabesmettingen in China blijft relatief hoog met meer dan 19.000 besmettingen donderdag. Het land houdt vast aan het uitbannen van corona en daar zijn strenge maatregelen voor nodig. De al weken durende lockdown in Shanghai, die ook de economie treft, is daar een voorbeeld van. Tegelijkertijd vragen beleggers zich af waar de beloofde steun van Beijing voor de beurzen blijft.

De Chinese president Xi Jinping waarschuwde tijdens een jaarlijkse conferentie opnieuw voor eenzijdig opgelegde sancties en het aanpakken van landen door de eigen wetgeving van ver weg op te leggen. Xi noemde de westerse sancties tegen Rusland niet, maar zijn uitspraken geven de lastige positie aan die China heeft tussen Rusland en het Westen.

Techbedrijven

CNOOC had eerder een notering op Wall Street, maar verloor die als gevolg van Amerikaanse sancties. Het bedrijf vroeg daarom, naast zijn notering in Hongkong, ook een notering in Shanghai aan. In Hongkong ging CNOOC 3,1 procent omlaag.

Techbedrijven als Alibaba en Tencent behoorden bij de verliezers in Hongkong. Alibaba ging 3,9 procent omlaag, Tencent leverde 4,5 procent in. De Hang Seng-index in de stadstaat stond tussentijds 2 procent lager. De beurs in Shanghai ging 1,8 procent omlaag.

In Tokio pakte de Nikkei-index juist een winst van 1,2 procent. Een dag eerder steeg de Japanse beursgraadmeter ook al toen de yen daalde ten opzichte van de dollar en andere valuta. Dat is gunstig voor ondernemingen die veel exporteren. Ook de Kospi in Seoul steeg en wel met 0,4 procent. De All Ordinaries in Sydney dikte 0,3 procent aan.

Meer uit Financieel

Investeringen in olieprojecten dalen door Iranoorlog, zegt IEA

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).

35 minuten geleden
DNB: ruim helft baanwisselaars stapt over naar andere sector

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.

36 minuten geleden
UWV: werkgever laat kans liggen door niet elders in EU te werven

AMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.

38 minuten geleden
KPN werkt met Duitse partij aan Europese 'soevereine cloud'

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.

51 minuten geleden
Olieprijzen flink omhoog na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.

1 uur geleden
TikTok Shop komt naar Nederland, Consumentenbond waarschuwt

AMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.

1 uur geleden
FT: EU wil importquota en -tarieven tegen China uitbreiden

BRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.

1 uur geleden