Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese beurzen omhoog door hoop op meer steun

Chinese beurzen omhoog door hoop op meer steun

TOKIO (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen wonnen woensdag terrein, ondanks zwakke industriecijfers uit het land. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit is de bedrijvigheid in de Chinese industrie in augustus voor het eerst sinds april 2020 gekrompen. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek eerder al dat de groei in de industrie afgelopen maand opnieuw is vertraagd door toeleveringsproblemen en hogere prijzen voor ruwe materialen. De zwakke cijfers zorgen echter voor hoop op meer steunmaatregelen van Peking voor de economie.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom 0,6 procent. De Nikkei in Tokio sloot 1,3 procent hoger op 28.451,02 punten. Speculatie dat de Japanse premier Yoshihide Suga waarschijnlijk de aanstaande verkiezingen voor het leiderschap van de regeringspartij Liberaal-Democratische Partij (LDP) zal gaan winnen, zorgde voor geruststelling bij beleggers.

Komatsu behoorde tot de sterkste stijgers in de Nikkei met een winst van 5 procent. Volgens persbureau Bloomberg wordt het aandeel van de producent van bouwmachines al sinds half augustus bijna dagelijks gekocht door het beleggingsfonds van de Amerikaanse investeerder Cathie Wood. Toyota won 0,7 procent en keerde daarmee terug op het niveau van voor de koersval die volgde op de aankondiging van de autofabrikant om de productie met 40 procent te verlagen in september.

Suzuki

Suzuki daalde licht. Maruti Suzuki India, de grootste autofabrikant van India, denkt dat zijn productie volgende maand met wel 40 procent kan krimpen vanwege het wereldwijde chiptekort in de autosector. Ook een fabriek die auto's maakt voor de Japanse samenwerkingspartner Suzuki zal worden geraakt. Murati denkt dat de chiptekorten nog wel een jaar kunnen aanhouden.

De All Ordinaries in Sydney bleef achter met een min van 0,1 procent. De groei van de Australische economie viel in het tweede kwartaal terug tot 0,7 procent, van 1,9 procent in het eerste kwartaal. In India, waar de economie in het tweede kwartaal een opleving liet zien van meer dan 20 procent na de krimp van dik 24 procent in dezelfde periode een jaar geleden, tikte de beurs een nieuw recordniveau aan.

Meer uit Financieel

Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

57 minuten geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

3 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

5 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

6 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

22 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

23 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 dag geleden